Девальваційні настрої українців значно погіршились

Поділитися
Девальваційні настрої українців значно погіршились Українці побоюються девальвації та інфляції. Хочуть купити що-небудь велике
На початку осені українці найбільше бояться інфляції та девальвації. Зросло бажання робити великі покупки.

У вересні 2017 року споживчі настрої українців майже не змінилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 59, що на 0,4 в.п. більше, ніж у серпні, свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань збільшився на 13,7 п. - до значення 157,1.

"Хоча вересневий індекс споживчих настроїв в порівнянні з серпнем майже не змінився, компоненти індексу мали різну динаміку. Так, оцінка поточного власного доходу та доцільності робити великі покупки зросла, але очікування доходу в майбутньому погіршилися. Такі різноспрямовані тенденції є наслідком, з одного боку, зростання номінальної заробітної плати у січні-вересні, а з іншого - погіршення девальваційних очікувань і прискорення інфляції восени", - коментують аналітики GfK Ukraine.

За даними Держстату, споживчі ціни в Україні у вересні 2017 року порівняно з серпнем зросли на 2,0%. З початку року (до грудня 2016 року) ціни в Україні зросли на 10,2%. За даними статистичного відомства, річна інфляція (до вересня минулого року) склала 16,4%.

У проекті державного бюджету на 2018 рік розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 30,1 грн/долар.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі