Держстат назвав основні статті витрат українців

Поділитися
Держстат назвав основні статті витрат українців Фото: ZIK
На харчування і оплату комуналки йде більше половини зароблених грошей.

Державна служба статистики України оприлюднила дані про кінцеві споживчі витрати домашніх господарств за цілями за третій квартал 2020 року.

Витрати склали 790,139 млрд грн, що на 1,0% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляється на сайті Держстату.

Найбільшою статтею витрат були "Продукти харчування та безалкогольні напої" - 42,0%.

Витрати за статтею "Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива" складають 11,9%.

За ними йдуть "Транспорт" - 8,8%, "Алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики" - 7,9%.

Серед інших витрат українців:

  • Охорона здоров'я - 5,7%,
  • Одяг та взуття - 5,0%,
  • Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла - 3,9%,
  • Відпочинок і культура - 3,6%,
  • Мобільний зв'язок - 2,9%,
  • Ресторани та готелі - 2,7%,
  • Освіта - 1,3%,
  • Різні товари та послуги - 4,3%.

Витрати українців різко скоротилися під час жорсткого карантину. У другому кварталі 2020 року видатки склали 649,3 млрд грн, що на 10,4% менше, ніж у другому кварталі 2019 року.

Згідно з прогнозом уряду, за підсумками 2020 року очікується скорочення кінцевих споживчих витрат домогосподарств на 1,2%.

Держстат на початку грудня оприлюднив дані зростання споживчих цін в Україні в листопаді 2020 року. За даними статвідомства, зростання прискорилося до 1,3%, в порівнянні з 1% у жовтні, 0,5% у вересні і дефляцією на 0,2% в серпні і на 0,6% - в липні.

За даними Держстату, базова інфляція в листопаді склала 0,7%, а в річному вимірі прискорилася до 4,2% з 3,2% за підсумками жовтня.

У річному вимірі інфляція за підсумками листопада 2020 року прискорилася до 3,8% в порівнянні з 2,6% за підсумками жовтня і 2,3% за підсумками вересня, 2,5% - серпня і 2,4% - за підсумками липня.

За підсумками січня-листопада 2020 року зростання цін склало 4,1%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За підрахунками статистичного відомства, в листопаді ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,4%. Найбільше (на 9,4-6,3%) подорожчали овочі, цукор, яйця і соняшникову олію. На 2,5-1,1% зросли ціни на продукти переробки зернових, сало, хліб, молоко і молочні продукти, масло. У той же час на 5,1% подешевшали фрукти, на 1,1% - свинина.

Раніше повідомлялося, що в інформації, що публікується Держстатом щомісячної інформації про ЖКП немає основного - даних в мільйонах гривень про величину нарахованих і сплачених платежів по кожній з шести послуг окремо. Деякі наведені там процентні величини по оплаті взагалі складно зрозуміти. Так, у Дніпропетровській області в червні відсоток оплат теплоенергії та гарячої води склав 428602,8%, а в липні - 1405287,0%! Про це в тексті для ZN.UA пише експерт Андрій Ревенко. Детальніше в статті Андрія Ревенка -«Велике невідоме зі змінними».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі