Держдепартамент США представив щорічну доповідь щодо ситуації з торгівлею людьми у світі. Україна в списку країн включена в другу, передостанню категорію. Ці країни (44) "не повністю відповідають мінімальним стандартам, прагнуть до їх досягнення, але ефективність заходів не доведена".
На такому ж рівні в Європі знаходяться Білорусь та Албанія, у всіх інших європейських країнах боротьба з торгівлею людьми ведеться краще. Втім, найгірша ситуація у цьому регіоні - в Росії.
Згідно зі звітом Держдепу США, "Україна виступає джерелом, транзитною країною і все більше країною призначення для чоловіків, жінок і дітей, які зазнали примусової праці і сексуальної експлуатації".
- В Україні набирає обертів торгівля людьми. Сексуальну експлуатацію випередила трудова
За даними звіту, українці ставали жертвами торгівлі людьми як в самій Україні, так і в Росії, Польщі, Іраку, Іспанії, Туреччині, Кіпрі, на Сейшельських островах, в Португалії, Чехії, Ізраїлі, Італії, ОАЕ, Чорногорії, Великобританії, Казахстані та Тунісі.
Переважно, говориться в доповіді, українські жертви такої торгівлі є вихідцями з сільської місцевості і невеликих міст з обмеженими можливостями для пошуку роботи.
У звіті також сказано, що українці легко піддаються обману, погоджуються на примусові роботи або сексуальне рабство за загрози насильства або наявності великих боргів.
Жертви примусової праці з України експлуатуються в будівництві, сільському господарстві, виробництві, деревообробної промисловості, в роботі по дому, при догляді за хворими, а також примушується до жебракування.
Крім того, американська влада звернула увагу, що в самій Україні інші національності також ставали жертвами примусової праці - це громадяни Молдови, Узбекистану, Пакистану, Камеруну та Азербайджану.
У Вашингтоні висловили занепокоєння, що зусилля, які українська влада докладає для ліквідації торгівлі людьми, є недостатніми.
Всього країни розділені на три групи: першу (влада цих країн впроваджують стандарти боротьби з торгівлею людьми), другу (стандарти впроваджені не повністю, але робляться значні зусилля) і третю (влади не впроваджують стандарти необхідною мірою, їх зусилля є недостатніми). У третю категорію в цьому році вперше потрапила Росія. !zn
Читайте також:
У світі понад 10 мільйонів дітей перебувають у трудовому рабстві
Права людини в Україні: стало гірше, але є і "ложка меду в бочці дьогтю"
США вже склали список українських чиновників "нон грата"
Human Rights Watch звинуватила США в лицемірстві, а Росію - у рекордному авторитаризмі