Про це повідомляє Deutsche Welle, нагадуючи, що всього у звіті виділено три рівні, з який перший позначає країни з високими досягненнями у боротьбі з торгівлею людьми, а третій - з найнижчими показниками у цій сфері. Між другим і третім також є умовний проміжний рівень, який означає, що країна може опуститися до найгіршого стану. З 2013 до 2016 року Україна перебвала саме на ньому, однак тепер її оцінка покращилася.
Водночас, у звіті Держдепу США зазначається, що в Україні торговцям людьми вдається уникнути тюремного терміну через корупцію. Міжнародні організації все ще виявляють більше порушень і жертв, ніж урядові структури, що вказує на недовіру до здатності уряду захистити жертв і забезпечити справедливе поводження з ними.
Тим часом, найбільше критики у звіті дісталося Росії і Китаю. Москва з 2013 року лишається на найнижчому третьому рівні. Однак з причин такої оцінки - наявність таборів, куди КНДР привозить людей для виконання примусових робіт в Росії. В Держдепі повідомляють, що кожного року 20 тисяч північних корейців працюють в різних секторах російської економіки з примусу. Крім того, ще близько 30 тисяч громадян КНДР офіційно зареєстровані в РФ і, за інформацією Вашингтона, їх силою примушують до праці.
Також у новому звіті Держдепартамент критикує Китай за недокладання вагомих зусиль до боротьби з примусовою працею і торгівлею людьми. Тож КНР опустилась у рейтингу на третій рівень.
Нагадаємо, що минулого року за оцінкою Global Index Slavery, майже 46 млн людей перебували у сучасному рабстві. Лідером за кількістю рабів є Індія, де проживають понад 18 млн невільників. В Україні у рабстві, за даними дослідників, знаходиться 210,4 тисячі людей. Україна посідала 25 місце в рейтингу.