Державний аппарат неспроможний виконувати "антикоронавірусні" обмеження – Каменєв

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Державний аппарат неспроможний виконувати © Українська Правда
Поліція склала десятки протоколів, за якими повинні були сплачувати 17-ти тисячні штрафи, але всі справи розвалюються в судах.

Державний аппарат неспроможний виконувати "антикоронавірусні" обмеження, тому що немає конституційних підстав для їх впровадження, заявив виконавчий директор "Правозахисної ініціативи" Михайло Каменєв. 

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це він сказав під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у четверг.

"Поліція склала десятки тисяч протоколів про адміністративні правопорушення, за якими могли слідувати санкції в розмірі 17 тисяч гривень, але, з огляду на те, що ці справи розглядались судами і суди доволі якісно зреагували, як система стримування і противаг, всі ці справи, вони фактично розвалювались у судах. Тому, що не було пропорційності, співмірності між санкцією і порушенням. Тобто фактично всі ці протоколи були даремно витраченим папером і даремно витраченим державним ресурсом", – зазначив Каменєв. 

На його думку, це явно не те, чого очікує суспільство. Обмеження, які впроваджує держава, не легітимні, тому заходи не дають ніяких результатів.

"Те, як поліція намагається втілити заборону на роботу ринків, кінотеатрів знову ж таки, впирається у легітимність запроваджених обмежень. Конституційний суд (КС), розглядаючи подання Верховного суду про неконституційність антикоронавірусних обмежень, не зміг розглянути цю справу тому, що це був чисто процесуальний момент, що постанова Кабміну, яка розглядалась, вона вже втратила чинність. Але КС написав одним абзацом, що взагалі-то будь-які обмеження прав людини мають здійснюватися відповідно до Конституції, в процедуру і спосіб, який нею визначений. Будь-який юрист мав зрозуміти цей абзац так: немає конституційних підстав для впровадження цих обмежень. Це велика проблема. Поліція не може реально застосувати і примусити виконувати ці обмеження", – додав правозахисник.

19  листопада Володимир Зеленський підписав закон, який вводить штрафи за перебування у громадських місцях та транспорті без захисної маски.

Згідно із запропонованими змінами у КУпАП, зменшується розмір штрафу (раніше він міг становити від 17 до 34 тисяч гривень), а штрафувати порушників зможуть поліцейські та представники Держпродспоживслужби.

Відповідний законопроект Верховна Рада ухвалила під час засідання 6 листопада. Тоді у першому читанні за документ проголосували 267 народних депутатів, у другому – 262.

3 листопада Рада також підтримала в першому читанні законопроект про штрафні санкції для закладів, які допускають відсутність масок або респіраторів на громадянах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі