Гібридна агресія XXI століття - війна абсолютно нового типу. Насамперед цю війну веде "невловимий суб'єкт". Держава-агресор поряд з державними структурами використовує багато недержавних, приватних компаній, медіа-ресурсів, агентств з просування в соцмережах і навіть організованої злочинності, яка з готовністю рекрутує бойовиків для виконання "гарячих операцій" у гібридної війні.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. На її думку, цей "пекельний мікс" дозволяє агресору відмежовуватися від бойових дій на гібридних фронтах, повторюючи мантру "нас там немає". І, на жаль, ця стратегія спрацьовувала - принаймні спочатку.
"Гібридна агресія розгортається одночасно у різних площинах і охоплює практично всі сфери суспільного життя. Агресор діє у своєму прикордонному поясі (від Арктики і Балтії на півночі, через Донбас та Крим в центрі до Сирії на півдні), він воює дистанційно, - впливаючи на виборчі процеси в Європі та США, нарешті, - він діє в кіберпросторі, яка за визначенням не має кордонів, - зазначає віце-прем'єр. - Під ударом агресора виявляються критично важлива інфраструктура, інформаційний простір, економіка та енергетика, політична та виборча системи, державне управління і місцеве самоврядування".
Детальніше про те, як боротися з гібридною агресією з боку РФ, читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе "Вірус "гібридної війни": у пошуках антидоту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".