Депутати запропонували зробити 1 і 2 травня робочими днями

Поділитися
Депутати запропонували зробити 1 і 2 травня робочими днями Рада може взятися за свята, які Україна отримала у спадок від тоталітарного режиму
Замість святкування 1, 2 і 9 травня група депутатів пропонує відзначати тільки 8 травня - День пам'яті та примирення. При цьому він теж буде робочим днем.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується вилучити з переліку святкових днів День міжнародної солідарності трудящих (1 і 2 травня). Свої підписи під проектом №4722 поставили 11 депутатів з різних фракцій.

Крім того, задля увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років пропонується зберегти лише День пам'яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня, скасувавши державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня).

Законопроект також передбачає скасування норми трудового законодавства про те, що у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, у свідомості більшості українців День міжнародної солідарності трудящих пов'язаний не стільки із захистом трудових прав, скільки зі спадщиною СРСР. Крім того, цей день використовується певними політичними силами для дискредитації української державності, проведення проросійських акцій, прославляння комуністичного радянського режиму (що, зокрема, суперечить політиці декомунізації).

Автори законопроекту також нагадують, що 9 травня, замість увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, символізує намагання антиукраїнських сил дестабілізувати ситуацію всередині держави, розпалити суспільну ненависть. "День перемоги, який використовується державою-агресором і перетворюється на день суспільного протистояння, не лише не вшановує пам'ять героїв, але і паплюжить її", - наголошується в записці.

Щодо переносу вихідного на понеділок, якщо свята випадають на суботу і неділю, депутати зазначають, що "в Україні зберігається проблема нераціональної кількості вихідних днів, що є неприпустимим у складний економічний період, який також співпадає з часом міжнародного збройного конфлікту між Росією та Україною".

Читайте також: У Києві відзначили День пам'яті і примирення акцією "Перша хвилина миру"

У квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років", яким 8 травня в Україні був оголошений Днем пам'яті і примирення. Меморіальні заходи до Дня пам'яті і примирення відрізняються від тих, до яких традиційно звикли на пострадянському просторі. У ці дні не проводяться розважальні заходи, а шанують десятки мільйонів жертв Другої світової війни.

9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який прийшов на зміну "Дня перемоги" над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років, який святкують у Росії і деяких інших пострадянських державах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі