Депутати хочуть залишити військових журналістів без роботи

Поділитися
Депутати хочуть залишити військових журналістів без роботи © Українські новини
Українці ж будуть обмежені в інформації щодо подій на фронті.

Верховна Рада ухвалила закон, який створює проблему для роботи журналістів у зоні бойових дій. Йдеться про №7367, ухвалений в цілому і переданий на підпис президенту.

Документ передбачає, що для акредитації журналіста у зону бойових дій потрібна буде страховка, бронежилет і аптечка. Однак ці норми – не про безпеку журналістів, пояснює голова правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська.

Обов'язкове страхування журналістів та інших працівників, які відряджені працювати в райони ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окуповану територію України має бути коштом редакції.

Однак українські ЗМІ від початку повномасштабного вторгнення РФ опинилися у дуже скрутному фінансовому становищі, і не зможуть забезпечити виплати на користь страхових компаній. Застрахувати своїх журналістів не зможуть і закордонні редакції, які фінансово не постраждали, пояснює Котюжинська.

За законом «Про страхування», впровадження цього виду обов'язкового страхування потребуватиме значного часу, впродовж якого перебування журналістів у місці бойових дій буде під питанням. Адже вимога до редакцій набуде чинності одразу, а уряд все розробить, страхові компанії почнуть отримувати ліцензії, почнуть страхувати, очевидно, пізніше.

Впровадження обов'язкового страхування унеможливить заміну його добровільним, яке може здійснюватися коштом грантодавців, хоч воно і є обмеженим часом (не більше трьох діб) та кількістю журналістів. За проектом закону, добровільне страхування може бути виключно додатковим, а обов'язкове страхування має купити редакція, на умовах уряду і страхових компаній.

Якщо купити страховку неможливо, журналістам можуть відмовити в акредитації для висвітлення подій надзвичайного суспільного значення, оскільки Міноборони може вимагати дотримання закону. При чому, вимагати страховку зможуть вже, а застрахуватися журналісти зможуть після рішень КМУ та дій страхових компаній.

«Найбільш цинічним є те, що зміни внесли до закону «Про державну підтримку ЗМІ», а фінансові зобов'язання поклали на ЗМІ і журналістів, а не на державу»,  - пише Котюжинська.

Авторка законопроєкту Анастасія Ляшенко («Слуга народу») не проводила консультації з профільним профспілковим об'єднанням, також не проводилось обговорення законопроєкту Комітетом перед прийняттям у першому читанні, так і при підготовці до другого читання.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло 32 представники медіа: фотокореспондент Макс Левін, військовий журналіст Олександр Махов, журналістка «Радіо Свобода» Віра Гирич та багато інших. 17 журналістів загинули безпосередньо внаслідок бойових дій, поранення дістали 14 людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі