Так званий "депутат Державної думи Росії" від окупованого РФ Севастополя Дмитро Бєлік поскаржився на стан бойової техніки Збройних сил України, яка була привласнена окупантами під час анексії півострова, повідомляє РБК з посиланням на інтерв'ю Бєліка російському інформагентству "РИА Новости".
За словами Бєліка, всі ці бойові одиниці, по суті, втрачені через умови їхнього зберігання. Зокрема, після окупації півострова в 2014 році близько десяти винищувачів МіГ-29 Повітряних сил України опинилися на аеродромі "Бельбек". Бєлік заявив, що ці літаки всі п'ять років не обслуговувалися і не використовувалися за призначенням, на них не проводилися антикорозійні та профілактичні роботи, через що ці літаки зараз дешевше здати на металобрухт, ніж намагатися відновити.
Те ж саме, підкреслив "депутат", стосується іншої привласненої окупантами української військової техніки.
"Вся українська бойова техніка, що залишилася на півострові, не обслуговувалася і не ремонтувалася з 2014 року. Російські військовослужбовці лише охороняють і забезпечують пожежобезпечність української військової техніки", – поскаржився він.
Нагадаємо, 11 січня президент Росії Володимир Путін висловив готовність передати Україні "кілька десятків військових кораблів і літаків" з окупованого Криму. За словами Путіна, українська техніка "перебуває в жалюгідному стані", а боєприпаси не підлягають транспортуванню.
Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко заявив, що питання про переміщення військової техніки з Криму на материкову частину України має вирішувати вище військово-політичне керівництво країни. Він також спростував заяву Путіна, що українська техніка в Криму перебувала в незадовільному стані.
Після анексії Криму у березні 2014 року, росіяни за домовленістю з Києвом почали передавати Україні бойову техніку, що залишилася на півострові. До 15 квітня 2014 року було передано 389 одиниць бронетехніки, у тому числі вісім вертольотів і три кораблі. Однак після початку бойових дій на Донбасі процес передачі був припинений РФ. Також росіяни привласнили для себе сім одномісних бойових і два двомісні навчально-бойові винищувачі МіГ-29 ВПС України.