Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відвідала у виправній колонії "Опера" в Мілані нацгвардійця Віталія Марківа. Про зустріч вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.
"Віталій утримується у міланській виправній колонії "Опера", де відбувають покарання особи, які скоїли особливо тяжкі злочини. Під час спілкування Віталій наголосив, що для нього ця зустріч була найочікуваніша та надзвичайно важлива. Ми детально обговорили обставини справи, за якою італійській суд визнав винним громадянина України у вбивстві італійського журналіста", - написала омбудсвумен.
Денісова зазначила, що справа Марківа ґрунтується лише на показах французького журналіста й ніякі експертизи не проводилися. Зі свого боку Італія каже про українця у "парамілітарних структурах", хоча він належав до військовослужбовців Нацгвардії.
"Обвинувальним вироком у справі Віталія Марківа Національну гвардію України буде визнано тимчасовим формуванням, дії якого були незаконними, що надалі використовуватиметься РФ. Через це можна стверджувати, що справа нашого громадянина має політичне значення", - зауважила омбудсвумен.
Україна неодноразово пропонувала Італії створити спільну робочу групу задля розслідування та встановлення винних у вбивстві італійця Рокеллі, додала Денісова. Вона також закликала держоргани України визначитися зі статусом засудженого в Італії Віталія Марківа.
Разом із Денісовою до італійської колонії приїхали її представник з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав В'ячеслав Петльований та начальниця відділу моніторингу прав громадян України, які перебувають у місцях несвободи за кордоном та на тимчасово окупованій території Олена Тучіна.
12 липня суд Павії визнав Віталія Марківа, громадянина України і Італії, винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі і засудив його до 24 років позбавлення волі.
Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року.
Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі та перекладачем Андрієм Мироновим біля гори Карачун під Слов'янському. Роккеллі і Миронов загинули в результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року. Італія неодноразово відмовлялася від пропозицій України щодо спільного розслідування.