251 громадянин України очікує звільнення з катівень окупантів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на Telegram-каналі.
"Їхнє звільнення - надзвичайно важливе завдання для всіх залучених компетентних органів", - написала вона.
У слідчих ізоляторах і в'язницях на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму знаходяться більше 400 громадян України.
Про це заявив виконуючий обов'язки голови Антитерористичного центру при СБУ Юрій малашки під час круглого столу на тему "Переслідування за політичними та релігійними мотивами на окупованих територіях", передає Громадське.
Близько 260 осіб перебувають в ув'язненні на окупованих територіях на сході України, а ще 148 громадян перебувають в полоні у включеному Росією Криму.
Представник Офісу президента Наталія Зарицька заявила, що російська влада не зацікавлені в обміні полонених.
"Ключі від в'язниць знаходяться в Кремлі. Україна робить максимум для того, щоб обмін і взаємне звільнення могли статися, але тут потрібно бажання обох сторін", - сказала Зарецька.
Глава української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук повідомив, що проведення обміну утримуваними особами між Україною і ОРДЛО до кінця 2020 року поки малоймовірно, оскільки російська сторона не подала своїх кандидатур на обмін полоненими і критикує український список.
Українська делегація ТКГ під час відеоконференції 16 грудня закликала російську сторону підтримати "План спільних кроків", який, зокрема, включає звільнення утримуваних осіб та розблокування КПВВ.
У заручниках окупантів в Донбасі знаходиться 251 українець, але перевірити дотримання їх прав і умов утримання неможливо.
Про це заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час робочої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Великобританії в Україні Меліндой Сіммонс, повідомляється на сторінок Facebook омбудсмена.
"... У полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу знаходиться 251 громадянин України. Здійснити моніторинг дотримання їхніх прав і умов утримання в місцях несвободи залишається в даний час неможливо. Тому звернулася з проханням до пані Послу звернутися в Міжнародний Комітет Червоного Хреста посилити зусилля для їх допуску на ці території і здійснити відповідний моніторинг ", - зазначила Денисова.