Денісова перевірить на законність ліквідацію УПЦ КП

Поділитися
Денісова перевірить на законність ліквідацію УПЦ КП © Людмила Денісова / Facebook
Ознайомитися із інформацією омбудсмен вирішила після того, як зустрілася із колишнім предстоятелем УПЦ КП Філаретом.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про те, що після зустрічі із почесним патріархом Філаретом вирішила ознайомитися із повною інформацією про ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату. У зв'язку з цим Денісова звернеться до міністра культури молоді та спорту Володимира Бородянського.

"На особистий прийом завітав особливий гість – Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Під час прийому Святійший патріарх Філарет поінформував, що до нього звертаються громадяни України, які вважають себе мирянами Української православної церкви Київського Патріархату, щодо позбавлення їх права залишатися паствою цієї церкви", - повідомила Денісова.

За її словами, ст. 35 Конститутції України, а також Конвенція про захист прав та основоположних свобод передбачає, що кожен має право на свободу думки, совісті та релігії.

"Тому за цим фактом буду звертатися до міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського з проханням надати повну інформацію щодо ліквідації УПЦ КП як юридичної особи для вивчення законності такого рішення. Висновки будуть зроблені після детального вивчення офіційної відповіді", - додала Денісова.

Раніше Філарет заявив про те, що він відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року щодо ліквідацію УПЦ КП.

У грудні минулого року предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив про юридичне припинення існування УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.

У грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

Однак 14 травня 2019 почесний патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

У свою чергу на засіданні Синоду Православна церква України 24 травня висловила повну підтримку предстоятелю, митрополиту Епіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об'єднання "Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. А згодом синод підпорядкував ПЦУ всі парафії та монастирі Київського патріархату.

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі