6 червня в Україні святкують День журналіста – щорічне професійне свято працівників ЗМІ. У 1992 році саме в цей день Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів. Свято встановлено через два роки указом президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів.
Історія Дня журналіста
International Day of Journalists' Solidarity відзначають з 1958 року, але це свято має іншу дату – 8 вересня.
В цей день в 1943 році стратили відомого журналіста, письменника, публіциста, театрального критика Юліуса Фучика за його антифашистські погляди. Цього дня світова спільнота журналістів всіляко намагається показати рівень свого професіоналізму та захистити свої права.
Вже другий рік поспіль наша країна живе в умовах війни, яку спричинило повномасштабне вторгнення Росії. Під час війни робота журналістів є дуже важливою, оскільки агресивна пропагандистська машина ворога не зупиняється та продовжує поширювати безліч фейків. Журналісти боронять інформаційний фронт, щоб українці та світова спільнота змогли дізнатися правдиву інформацію про численні воєнні злочини російських окупантів.
У 2022 році кількість убитих журналістів у всьому світі збільшилася на 45% порівняно з попереднім роком. В Україні зафіксована рекордна кількість смертей журналістів – загинули 34 співробітників ЗМІ.
Минулого року всіх українських журналістів нагородили Пулітцерівською премією "За відвагу та відданість".
Нагадаємо, українські журналісти Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко отримали Пулітцерівську премію за роботу для Associated Press у номінації "За служіння суспільству" (Public Service). Команда отримала нагороду за роботи з Маріуполя навесні 2022 року, який перебував під постійними російськими обстрілами. Вони були єдиними представниками ЗМІ в оточеному Маріуполі. Завдяки їм світ дізнався про жахи блокади та звірства рашистів.
Також український фотокореспондент Євген Малолєтка, який висвітлював оборону Маріуполя та деокупацію Харківщини, став фотографом 2022 року за версією британського The Guardian.