28 липня християни східного обряду відзначають День пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, який хрестив Київську Русь. В цей же день відзначають також День хрещення Київської Русі-України.
Хто такий Володимир Великий
Князь Володимир був онуком княгині Ольги, яка першою з правителів Київської Русі прийняла християнство. У 987 році Володимир захопив Херсонес, який тоді належав Візантії, і вимагав у візантійський соправителей Костянтина і Василя руки їхньої сестри, Анни.
Згоду на цей шлюб Володимир отримав за умови, що він прийме християнство. Легенда свідчить, що перед весіллям князь осліп і Анна умовила його прийняти християнство як можна швидше. Після прийняття хрещення Володимир прозрів і вигукнув: «Тепер я побачив Бога істинного!». Це вразило дружинників князя, багато хто з яких також прийняли християнство.
Помер Володимир 15 липня 1015 в селі Берестове під Києвом, а поховали його в світлиці в Десятинній церкві при величезній кількості присутніх. Шанувати пам'ять святого Володимира почали вже в XI столітті, проте тільки в XIII столітті відбувається загальноцерковна канонізація і зарахування князя до лику святих.
Традиції святкування
У цей день відзначають іменини Володимира, тому прийнято вітати всіх чоловіків, які носять таке ім'я.
У свято віруючі моляться біля ікони Володимира Великого. Особливо це стосується людей зі слабким зором або тяжкохворих. Вважається, що Володимир тяжко хворів і осліп, але зміг перемогти недуги після прийняття християнства.