8 листопада відзначається День пам'яті великомученика Димитрія Солунського. Його ще називають Димитрій Фессалонікійський та Димитрій Мироточець. Християни східного обряду вірять, що цього дня закінчується землеробський рік, а Димитрій «закриває землю на ключ, залишаючи його у себе до весни».
Історія свята День Димитрія Солунського
Димитрій Солунський народився у ІІІ столітті в Римській імперії. Працював римським проконсулом у Фессалоніках (територія сучасної Греції). Коли імператор Максиміан, який призначив Димитрія на престижну посаду, дізнався про християнські проповіді Солунського у місті, дуже розлютився.
Повертаючись якось із походу до Причорномор'я, Максиміан пішов через Фессалоніки. Увійшовши до міста, імператор викликав себе Димитрія, і той підтвердив, що проповідує християнство. Чоловіка кинули до в'язниці, а згодом закололи списами.
Слуга Димитрія – Лупп – забрав закривавлену ризу свого пана та перстень. Цими предметами він творив багато чудес для здоров'я людей.
Після страти тіло Димитрія кинули на поживу звірам, проте ті не торкнулися його. Останки поховали місцеві християни. У IV столітті над його могилою в Салоніках була збудована церква на його честь – базиліка Святого Димитрія.