День українського козацтва: значення свята

Поділитися
День українського козацтва: значення свята 14 жовтня відзначається День українського козацтва © Вікіпедія
Свято відзначають щорічно на Покрову Пресвятої Богородиці.

14 жовтня в Україні відзначають свято День Українського козацтва. Він відзначається щорічно, в день Покрови Пресвятої Богородиці.

Історія свята

День Українського козацтва був заснований у 1999 році указом президента Леоніда Кучми. Свято було встановлено, "враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва в утвердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення".

Як повідомляє "Сегодня", саме 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, козаки збирали Велику Раду, на якій вибирали гетьмана і визначали подальші плани.

Козацтво з'явилося в Україні ще в XV столітті. Спочатку підрозділи козаків були організовані для оборони земель від степових орд. Надалі козаки брали участь у війнах проти Московського князівства на боці Речі Посполитої, а в ході Визвольної війни і проти неї.

Запорізька Січ вважається першим демократичним незалежним об'єднанням, яке мало ознаки республіканського ладу. Основними принципами були свобода і рівність. Не було ні панів, ні рабів, ні бідних, ні багатих. Всі мали рівні права і обов'язки. Але така свобода не супроводжувалася вседозволеністю. Жорстка дисципліна і відповідальність були запорукою успіхів під час військових походів.

З 2002 року в Україні діє Українське реєстрової козацтво - громадська організація, яка вважає себе продовжувачем традицій козацтва в нашій країні. Крім того, в Україні діє Міжнародна федерація бойового гопака - танцю, який виник на Запорізькій Січі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі