День святої Варвари: історія свята

Поділитися
День святої Варвари: історія свята Християни шанують пам'ять святої Варвари 17 грудня © Обозреватель
Історія святої послужила основою казки про Рапунцель.

17 грудня християни східного обряду вшановують пам'ять святої великомучениці Варвари. У народі це свято також називають Варварин день, Бабин день або Варварині морози.

Історія свята

Вважається, що свята Варвара народилася в ІІІ столітті в Фінікії в сім'ї язичника. З юного віку вона прославилася красою, тому рідний батько дівчини Діоскар заточив її в башті, щоб уберегти від чужих очей.

Перебуваючи в неволі, Варвара відкрила серце Господу, і після звільнення прийняла хрещення у місцевих християн. Її батько був у нестямі від гніву і наказав піддіти доньку  жорстоким тортурам.

Правитель Фінікії дав Діскару дозвіл провести суд над Варварою. Після того, як дівчина відмовилася відректися від Христа, батько відтяв голову донці. Але незабаром його наздогнала кара - Діоскара вбило ударом блискавки.

Вважається, що мощі святої Варвари зберігаються у Володимирському соборі в Києві. Так, у 1108 році родичка візантійського імператора Олексія Комніна на ім'я Варвара вийшла заміж за київського князя Святополка Ізяславича і перевезла з собою до Києва частину мощей своєї покровительки.

Свята Варвара є одним з персонажів "Золотої легенди". Її історія послужила основою для казки про Рапунцель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі