День святої Ніни: традиції та заборони свята

Поділитися
День святої Ніни: традиції та заборони свята © Фото з відкритих джерел
Цього дня заведено займатися господарськими роботами.

27 січня, через декілька днів після Тетяниного Дня, віряни відзначають День святої Ніни. Свято встановлене на честь святої рівноапостольної Ніни, просвітниці Грузії. В цей день необхідно наводити порядок та заборонено ображати тварин.

Історія свята

Ніна народилася близько 280 року у місті Коластри, в Каппадокії, де було багато грузинських поселень. Її батько Завулон походив із знатного роду, а матір Сусанна, була сестрою Єрусалимського Патріарха Ювеналія.

Маленька Ніна з дитинства вірила у Бога та любила слухати розповіді про життя Ісуса Христа. Коли дівчинці виповнилося 12 років, вона вирішила присвятити своє життя служінню Господу. З підліткових років Ніну виховувала в Єрусалимі благочестива стариця Ніанфора.

Ніна дізналася від наставниці про таємничу Іберію (сучасну Грузію), люди якої поклонялися ідолам – але в місцевих землях прихована була велика християнська святиня – Хітон Христа Спасителя. Ніна вдень і вночі молилася Пресвятій Богородиці, щоб та допомогла їй побачити Грузію християнізованою.

Одного разу уві сні Ніні з’явилася Богородиця і дарувала їй своє благословення на паломництво до Іберії і хрест з виноградної лози. Так Ніна вирушила нести слово Боже в Іберію. Вона подолала багато перешкод на своєму шляху.

Коли Ніна прийшла до Іберії, вона зупинилася в Урбнісі. Ніна дізналась, що всі місцеві мешканці збираються в місто Мцхет на свято. Ніна вирішила піти, оскільки там мало відбуватися язичницьке свято. Вона вірила, що сам Господь вкаже її, що там робити і як почати проповідь святого Євангелія.

Коли приносили криваву жертву язичницькому ідолу, Ніна плакала та молилася Спасителю. Після її молитви насунули хмари, вдарив грім, люди почали тікати. Але згодом вийшло сонце та зникли хмари. Люди говорили: «Великий бог наш, проте є якийсь інший Бог більший за нього, який переміг нашого».

З цього часу свята Ніна почала відкрито проповідувати Євангеліє і закликати всіх до покаяння і віри в Ісуса Христа. За це її називають просвітницею Грузії.

Традиції Дня святої Ніни

На свято віряни йдуть до храму, де проходять урочисті богослужіння. В цей день можна працювати, оскільки свята Ніна трудилася завжди та несла Слово Боже людям.

Традиційно цього дня прибирали у хаті, щоб була чистота на свято. У народі вірили, що молоко від домашньої корови в цей день має цілющу силу.

Також було прийнято приділяти особливу увагу тваринам цього дня – годувати чимось смачним, чистити хлів.

Свята рівноапостольна Ніна також оберігає та допомагає тим, хто пов'язаний із просвітою (вчителям).

Також 27 січня іменини святкують усі жінки та дівчата, яких звати Ніна.

Що не можна робити у свято

У День святої Ніни заборонялося довго спати та байдикувати – так можна весь рік прожити у злиднях та лінощах.

В цей день не можна відмовляти у їжі тваринам.

На свято не слід сваритися, лихословити, з’ясовувати стосунки.

Також не можна в цей день виносити сміття з хати – в народі це вважали поганою прикметою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі