День святої Катерини: історія

Поділитися
День святої Катерини: історія Святу Катерину вшановують 7 грудня © Википедия
Свята не зреклася християнської віри навіть під тортурами.

7 грудня християни східного обряду відзначають День святої Катерини. Цього дня дівчата влаштовували вечорниці та ворожили на нареченого.

Історія свята

Свята Катерина була дочкою правителя Олександрії єгипетської Коста. Вона жила в столиці і вирізнялася рідкісним розумом та красою, здобула блискучу освіту.

Руки дівчини просили багато юнаків, але вона відмовила всім. Катерина сказала своїй матері, що зв'яже свою долю тільки з тим, хто перевершить її розумом, красою та багатством.

Мати дівчини була таємною християнкою і повела її за порадою до свого духовного отця. Старець сказав, що знає юнака, який перевершує Катерину у всьому – це Син Божий.

Образ Нареченого Небесного породив у душі Катерини гаряче бажання побачити його. Вона молилася всю ніч і побачила Пресвяту Діву з немовлям, яка просила свого Сина подивитися на уклінну перед ними дівчину, але він відвертав своє обличчя. Тоді Катерина вирішила прийняти християнство і знову побачила Пресвяту Богородицю з немовлям. Тепер Господь лагідно дивився на неї і дав їй перстень, заручивши її із собою.

Саме тоді в Олександрію прибув імператор Максимін. На святкуванні приносилися людські жертви і Катерина, яка прагнула полегшити муки християн, прийшла до правителя, викривши помилки язичників. Сміливість і краса дівчини вразили імператора, він спробував спокусити її славою та багатством, але отримав відмову.

Імператор наказав кинути дівчину в темницю і піддати її тортурам. Наступного дня Катерину привели на судилище, де під загрозою колесування Максимін запропонував їй зректися християнської віри та принести жертву богам. Дівчина була непохитна і сама підійшла до колес, але Ангел розтрощив їх, вони розлетілися на шматки, перебивши багатьох язичників.

Катерина сама поклала голову під ніж ката, молячись за всіх людей. З її рани замість крові потекло молоко.

Через кілька років християни знайшли останки мучениці і поховали їх у монастирі на горі Сінай. Сьогодні там знаходиться стародавній архів та бібліотека стародруків та церковних раритетів. Святу Катерину вважають покровителькою вчителів, освічених людей та вчених.

Що не можна робити у свято

Цього дня не можна займатися фізичною роботою. Забороняється шити, в'язати, вишивати, а також будувати та ремонтувати будь-що.

Цього дня дівчата влаштовували вечорниці. Свято випадає на Різдвяний піст, тож на стіл подавали лише пісні страви. На вечорницях також не можна було танцювати.

У свято було прийнято ворожити на нареченого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі