День святого Олексія: традиції святкування

Поділитися
День святого Олексія: традиції святкування © pixabay.com
Дата свята змінилася.

17 березня християни східного обряду відзначають День святого Олексія. Народна назва свята – Теплий Олексій або «пролий вода». Також вважалося, що з цього дня остаточно весна вступає у свої права. У 2024 році дата святкування Дня святого Олексія змінилася, оскільки Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новий календар. Тепер всі неперехідні православні свята парафіяни ПЦУ відзначатимуть на 13 днів раніше.

Традиції свята

Це свято є не тільки релігійним, але з ним пов'язано багато народних традицій. В цей день господарі вже готувалися до початку польових робіт, виносили картоплю на вулицю, щоб загартувати її, і ремонтували інвентар.

Також на свято пасічники виносили надвір вулики і замовляли бджіл. Робилося це, щоб комахи не шукали собі інших господарів.

На свято віряни молилися преподобному Олексію, щоб той захистив бджіл від напастей, послав гарне літо і «медові» ріки.

В цей день дівчата збиралися разом та співали веснянки, щоб закликати весну.

Ввечері на Олексія Теплого було прийнято збиратися за святковим столом та проводжати зиму.

Молитва до святого Олексія

О, великий Христовий угодник, святий людський Божий Олексіє, душею на Небесі Престолу Господню стою, на землі ж даною ти понад благодаттю різною твори чудеса! Поглянь милостиво на майбутні святі ікони твої люди, які розчулено моляться і просять від тебе допомоги та заступництва. Простягни молитовно до Господа Бога чесні руки твої, і випроси нам від Нього залишення гріхів наших вільних і мимовільних, у недугах, що страждають на зцілення, скорботним втіху, бідуючим на швидку допомогу, усім же шанують тебе мирну і християнського живота суд Христовий. Їй, угоднику Божий, не засором надію нашу, що на тебе по Бозі і Богородиці покладаємо, але буди нам помічник і покровитель на спасіння, так, твоїми молитвами отримавши благодать і милість від Господа, прославимо людинолюбство Отця і Сина і Святого Духа, в Троїці славимого і поклоняного Бога, і твій святий заступ, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі