Християни східного обряду щороку відзначають День святого Миколая. Цього року дата святкування змінилася. Тепер його відзначають не 19 грудня, а 6 грудня. Це пов’язано з переходом ПЦУ на новий календар.
Традиції свята
У День святого Миколая віряни відвідують святкові богослужіння у храмах і звертаються до святого з молитвами. Його просять про захист та заступництво.
Раніше вірили, що цей день є сприятливим для укладання договорів та союзів. Вважалося, що святий Миколай не допустить обману.
В цей день прийнято робити добрі справи та допомагати тим, хто цього потребує. На свято прийнято давати милостиню всім, хто про це просить.
Але головною традицією у День Миколая є дарувати подарунки дітям. Вважається, що слухняні діти у на свято знаходять під подушкою або в шкарпетці подарунки. Неслухняним же святий Миколай залишає різки чи вугілля.
Заборони свята
З давніх часів існують певні заборони, яких варто дотримуватися в цей день. У свято не можна важко працювати фізично, шити, вишивати, в'язати, прасувати.
Забороняється споживати м'ясні і молочні продукти, оскільки триває Різдвяний піст.
Не можна лихословити, лаятися, конфліктувати, бажати зла іншим. Батькам в цей день не можна сварити дітей. Також на свято не можна відмовляти у милостині та допомозі тим, хто цього потребує.
На свято не можна підстригати волосся. Вважалося, що так можна «зрізати удачу».