19 грудня християни східного обряду відзначають День святого Миколая. Це одне із трьох грудневих свят, які відзначають послідовно: Варвари, Сави та Миколи. Він є не лише релігійним, а й народним, і особливо любимо дітьми.
Що потрібно робити у День святого Миколая
Цього дня прийнято ходити до церкви та молитися святому. Його просять про захист і заступництво і звертаються у різних життєвих ситуаціях.
Цей день вважається сприятливим для укладання договорів та союзів. У народі вважали, що святий Миколай не допустить обману.
Вважається також, що святий Миколай у свято обходить землю, проганяючи нечисть.
У свято заведено влаштовувати застілля. Водночас треба пам'ятати, що День святого Миколая припадає на Різдвяний піст, а отже, на стіл можна подавати лише пісні страви.
Головна традиція Дня святого Миколая пов'язана з подарунками, тому на свято так чекають діти. Вважається, що слухняні діти у цей день знаходять під подушкою або в шкарпетці подарунки. Неслухняним же святий залишає різки чи вугілля.
Молитви до святого Миколая
Молитва для захисту
О всеблагий отець наш, Миколаю, пастир і вчитель усіх, хто з вірою звертається під захист твій і щирою молитвою благає тебе: поспішай і захисти стадо Христове від вовків, що його гублять. Україну нашу та всяку християнську країну, і весь світ захисти та збережи святими твоїми молитвами від землетрусу, нападу чужинців, міжусобиці; від голоду, пошесті, потопу, вогню, меча і нахабної смерті будь-яку людину захисти. І як помилував ти трьох чоловіків, що сидять у в'язниці, і врятував їх від гніву царського та страти смертної, так помилуй і нас, що розумом, словом та ділом у темряві гріхів перебуваємо.
Молитва для виконання бажань
Чудотворець Миколаю, допоможи мені в бажаннях моїх тлінних. Не гнівайся на прохання зухвале, але й не залиши мене у справах суєтних. Що на благо охочих виконай своєю милістю. Якщо погане хочу, відверни лихо. Нехай усі бажання праведні здійсняться, а життя моє щастям наповниться. Хай буде твоя воля, Амінь.