Після повномасштабного вторгнення Росії, багато наших громадян перейшли на українську мову у побуті. Але іноді деякі українці роблять помилки та вживають суржик. Наприклад, під час привітань з Днем народження. Видання «Освіта 24» розповіло, як правильно говорити українською про це свято.
Під час розмови про таке свято, як День народження, деякі українці часто вживають суржикові слова або русизми. Наприклад, «празнік», «подарки» та інші слова, що пов'язані з цією подією.
В українській мові є гарні слова, які можуть замінити неправильні суржикові:
- моє день народження – мій день народження;
- дєнь рождєнія – день народження;
- празнік – свято;
- отмєчать – відзначати;
- подарки – подарунки;
- привітання і поздоровлення;
- год – рік;
- в адрес – на адресу;
- благополуччя – добробут;
- возраст – вік;
- міроприємство – захід, свято.
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих «нових українців» говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.