День преподобної Ксенії: історія та заборони

Поділитися
День преподобної Ксенії: історія та заборони © freepik/freepik
Вважається, що біля її могили відбулося багато чудесних зцілень.

Щороку взимку християни східного обряду відзначають День преподобної Ксенії, який присвячений пам’яті Ксенії Міласької або Ксенії Римлянки. Раніше це свято відзначали 6 лютого, але цього року, через перехід Православної церкви України (ПЦУ) на новий календар, дата свята змінилася. Тепер парафіяни ПЦУ відзначають День преподобної Ксенії на 13 днів раніше – 24 січня.

Історія свята

За переказами, свята Ксенія Римлянка жила в V столітті і була єдиною донькою заможного римського сенатора. При народженні вона  отримала імя Євсевія.

Дівчина з юних років мала сильну віру у душі та хотіла присвятити своє життя Богові. Але її батьки знайшли їй  нареченого та запланували пишне весілля.

Євсевія не хотіла цього шлюбу, тому таємно втекла з дому з двома відданими служницями. Вони кораблем прибули на острів Коа, де зупинились на краю поселення. Тоді вона і змінила своє ім'я на Ксенію, що означає «чужинка».

На острові вони зустріли ігумена монастиря святого Андрія Первозванного в місті Миласі, отця Павла. Він став її духовним провідником. З острова Коа вони вирушили до Миласі, де Ксенія придбала невеликий будинок та переобладнала його на монастир.

З часом до Ксенії почали долучатися й інші жінки, які хотіли вести чернечий спосіб життя. Коли земний шлях Ксенії добігав кінця, вона попрощалася з сестрами і надовго залишалась в церкві сама, молячись перед розп'яттям. За легендами, в час упокоєння Ксенії над монастирем з'явився хрест у блискучому вінку, який супроводжував похоронну процесію аж до місця поховання праведної черниці. Вірять, що біля могили преподобної Ксенії відбулося багато чудесних зцілень.

Заборони свята

С давніх часів в цей день існували певні заборони. Вважалося, що у свято не можна лаятися, лихословити, сваритися.

У цей день заборонялося стригти нігті, оскільки це могло викликати судоми. Вважалося, що у цей день  не можна перестилати ліжка, бо так можна накликати хвороби.

Цього дня не можна було зав’язувати вузли. Вважалося, що так можна накликати похорон. На свято не можна важко працювати фізично, прати, прибирати, вишивати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі