День Пантелеймона-Цілителя 2021: історія свята, що не можна робити

Поділитися
День Пантелеймона-Цілителя 2021: історія свята, що не можна робити Історія свята дня святого Пантелеймона
Його мати була християнкою, а батько язичником.

Сьогодні, 9 серпня віряни вшановують пам'ять Святого Пантелеймона. Його вважають покровителем лікарів і військових. Саме до цього великомученику звертаються у хвилини тілесної та душевної скорботи, його часто просять про одужання.

Історія свята Пантелеймона-Цілителя

Пантелеймон жив в Нікомидії, на березі Мармурового моря в Малій Азії. Його мати була християнкою, а батько - язичником. Після того як Пантелеймон виріс, то він вирішив прийняти християнство. Він став допомагати нужденним, відвідував в'язниці та лікарні, а у своєму будинку він ховав християн, які пізнали вигнання.

Після смерті матері, батько хлопчика віддав його в язичницьку школу, а потім - в медичну школу, де він навчався у відомого лікаря, на ім'я Євфросин. Пантелеймон був унікальним серед однолітків, адже мав гострий розум, був красномовним і з тихим, поступливим характером.

Ставши вже дорослим, він умовляв свого батька прийняти християнство, однак той довго опирався. А коли Пантелеймон зміг повернути сліпому батькові зір, то він все-таки прийняв хрещення і пішов за сином.

Після цього, Пантелеймон зазнав найбільшої слави серед людей. Про нього говорили як про всемилостивого і безоплатно цілющого лікаря. Однак його сила викликала злість і ненависть в інших лікарів, тому вони донесли царю Максиміліану про те, що Пантелеймон прийняв християнство.

Спочатку цар попросив цілителя спростувати твердження лікарів і принести жертву ідолам. Пантелеймон відмовився і запропонував влаштувати випробування: хто (язичницькі жерці або він) зцілить невиліковного хворого, того віра і є істинною.

Жерці не змогли зцілити хворого, а Пантелеймон з легкістю зробив це. Після такого дива багато хто увірував в Христа, а цар Максиміліан розлютився і наказав стратити людину, яку зцілили. А на Пантелеймона чекали страшні муки.

Вірують, що його підвісили за ноги на дереві та різали його тіло гаками, палили свічками й розтягували на колесі, віддавали на роздертя хижим тваринам та кидали в море з каменем на шиї. Однак в результаті всіх звірячих катувань Пантелеймон залишався живим.

Тоді Максиміліан наказав відрубати великомученику голову. Після того як Пантелеймону відсікли голову, із рани пішла не кров, а молоко. Після страти тіло мученика кинули в багаття, але воно залишилося неушкодженим, тому його потім поховали християнами. Через кілька тисяч років, голова святого мученика Пантелеймона стала святинею Афонського Свято-Пантелеймонівського монастиря.

Що не можна робити на Пантелеймона

  • У Пантелеймонів день не можна працювати в полі, адже вважається, що людину вб'є блискавка.
  • У цей день не можна возити сіно, вважається, що Пантелеймон може його спалити.
  • Працювати, особливо випікати хліб в цей день - вважається, грішним ділом.
  • У цей день не можна байдуже ставитися до чужої біди. Потрібно допомагати тим, хто потребує буханку хліба або гроші.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі