У четвер, 4 липня, в Україні відзначають День Національної поліції. Цю дату святкування затвердили у 2018 році. Раніше його відзначали 4 серпня — у день підписання Президентом України Закону України «Про Національну поліцію».
Історія Дня Національної поліції України
Після Революції гідності, Україна використала досвід Грузії у реформуванні правоохоронної системи. Вже восени 2014 року була представлена концепція реформування Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалося створення Національної поліції замість міліції.
2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Національну поліцію», а 4 липня на Софійській площі у Києві склав присягу перший штат Національної поліції. Другим містом, де запрацювала поліція, став Львів, а третім – Одеса. Весь процес впровадження проєкту в українських містах тривав рік.
Указом Президента України від 4 квітня 2018 року № 97 було внесено зміну до Указу Президента України від 9 грудня 2015 року № 693, яким встановлено, що День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня — на честь події, коли перші патрульні поліцейські прийняли першу присягу.
Зараз Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії. В цей час співробітники Національної поліції відіграють важливу роль у протистоянні українського народу збройній агресії РФ.
В цей час поліцейські не лише стежать за порядком, а й допомагають евакуювати жителів регіонів, де ведуться бойові дії, виявляють диверсантів та колаборантів, а також розслідують військові злочини окупантів, займаються пошуками зниклих людей, зокрема дітей.
Нагадаємо, у березні 2022 парламент ухвалив законопроєкт №7147, який передбачає зміни до законів «Про Національну поліцію» та «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України». Він, зокрема, передбачає наділення поліції новими повноваженнями. Серед них, зокрема, розширення переліку підстав для зупинки й перевірки транспорту, а також зобов’язання щодо супроводу військовополонених.