День Національної поліції: історія свята

Поділитися
Нову дату святкування затвердили у 2018 році.

У вівторок, 4 липня, в Україні відзначають День Національної поліції. Його святкують в цей день з 2018 року, після підписання президентом відповідного указу. До 2018 року зазначене свято відзначалося 4 серпня — у день підписання Президентом України Закону України «Про Національну поліцію».

 Історія свята

Після Революції гідності виникла потреба у серйозному реформуванні правоохоронної системи. Для цього Україна використала досвід Грузії і вже восени 2014 року була представлена концепція реформування Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалося створення Національної поліції замість міліції.

2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Національну поліцію», а 4 липня на Софійській площі у Києві склав присягу перший штат Національної поліції. Другим містом, де запрацювала поліція, став Львів, а третім – Одеса. Весь процес впровадження проєкту в українських містах тривав рік.

Указом Президента України від 4 квітня 2018 року № 97 було внесено зміну до Указу Президента України від 9 грудня 2015 року № 693, яким встановлено, що День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня — на честь події 2015 року, коли перші патрульні поліцейські прийняли першу присягу.

Наразі Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії. В цей час співробітники Національної поліції відіграють важливу роль у протистоянні українського народу збройній агресії.

У травні цього року Кабмін вніс зміни до положення про Нацполіцію, завдяки яким правоохоронці мають нові повноваження. Тепер поліцейські зможуть здійснювати у взаємодії із ЗСУ, Нацгвардією, прикордонниками, СБУ та спеціальною службою транспорту боротьбу з диверсантами та незаконними воєнізованими формуваннями. Також Нацполіція отримала можливість допомагати Держприкордонслужбі виявляти канали незаконного перетину кордону, переміщення зброї та боєприпасів.

В цей час поліцейські не лише стежать за порядком, а й допомагають евакуювати жителів регіонів, де ведуться бойові дії, виявляють диверсантів та колаборантів, а також розслідують військові злочини окупантів, займаються пошуками зниклих людей, зокрема дітей.

Вони постійно ризикують своїм життям та здоров’ям. Так, унаслідок обстрілу російськими військами селища міського типу Нью-Йорк Донецької області вдень середи, 24 травня, поранення дістали п’ятеро поліцейських. Правоохоронці проводили евакуацію громадян із зони бойових дій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі