День національної гвардії: історія свята

Поділитися
День національної гвардії: історія свята © Володимир Зеленський / Telegram
Це свято відзначають вже дев'ятий рік поспіль.

26 березня відзначається День Національної гвардії Україні. Це свято прийшло на зміну Дню внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ.

Історія свята

Свято встановлено згідно з Указом президента України Петра Порошенка від 18 березня 2015 року «враховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку».

Як самостійна силова структура Національна гвардія України існувала з 1991 по 2000 рік.

У 2014 році Верховна Рада ухвалила закон «Про Національну гвардію України». Нацгвардію було створено на основі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.

З квітня 2014 року особовий склад Нацгвардії у взаємодії зі Збройними силами України брав участь в Антитерористичній операції. 

Нагадаємо, що у січні минулого року Верховна Рада прийняла поправки до закону про  порядок проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у всіх військових формуваннях, яким дозволила громадянам інших держав захищати Україну не лише в складі Збройних сил України, а й Національної гвардії та інших військових формувань. За відповідний законопроєкт у другому читанні проголосував 321 народний депутат

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі