День матері: історії святкування у різних країнах

Поділитися
День матері: історії святкування у різних країнах День матері відзначають у другу неділю травня
Свято, присвячене мамам, відзначають у всьому світі, але відрізняються дати святкування.

У неділю, 8 травня, в Україні відзначають День матері. Це свято присвячене всім мамам, цього дня діти нагадують їм про своє кохання та дарують подарунки. День, присвячений матерям, існує у багатьох країнах світу, але вирізняються традиції святкування.

Традиції святкування Дня матері у різних країнах світу

У США та Австралії діти, які живуть із матерями, влаштовують своїм мамам святковий сніданок. Ті ж, хто живе далеко, приїжджають до мам у гості. У США День матері – п'яте за популярністю свято, після Великодня, Різдва, Дня святого Валентина та Дня батьків.

У США та багатьох країнах Європи у День матері прийнято приколювати до одягу гвоздику. Якщо квітка кольорова, мати людини ще жива, біла ж є даниною поваги померлій мамі.

В Австралії у День матері вітають не лише мам, а й усіх жінок, які мають причетність до виховання дітей.

У Німеччині Muttertag відзначають ще із середньовіччя, а ось національним святом День матері став лише у 30-х роках ХХ століття. Німці дарують своїм мамам не гвоздики, а троянди, причому потрібно вибирати кольорові квіти, оскільки білі є символом скорботи. Троянд має бути 12, а ось на могилу несуть одну білу троянду.

У Фінляндії на День матері з 1919 року вручають державний орден «Білої троянди». В останні роки її одержують матері, які виховують дітей-сиріт. Другого тижня травня у Фінляндії піднімають державний прапор, це державний вихідний. Мамам прийнято дарувати рослини у горщиках, а фінські садівники спеціально вивели сорт троянд, який називається День матері.

В Індії День матері відзначають наприкінці жовтня. Згідно з легендою, колись давно індійська жінка мала семеро синів. Якось вона випадково вбила ведмежа, за що поплатилася смертю своїх дітей. Убита горем жінка просила богиню Ашатамі Бхагаваті оживити синів, і її молитви були почуті. У День матері жінки Індії моляться за благополуччя своїх дітей.

У Японії День матері у другу неділю травня відзначають з 1915 року. Діти дарують мамам гвоздики та подарунки, а мами – співають материнську пісню. У ній йдеться про домашнє вогнище, про те, як мама в'язала дитині рукавиці, отримавши які на чужині, вона отримає частинку материнського тепла.

На Кубі в День матері вручають ярмарки та фестивалі. Прийнято також дарувати подарунки мамам.

У Португалії, Іспанії, Угорщині, Литві, Румунії День матері відзначають у першу неділю травня, а у Франції – в останню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі