28 червня українці святкують День Конституції. В цьому році основному закону нашої країни виповнюється 28 років. День Конституції України є державним святом. До повномасштабного вторгнення РФ та оголошення воєнного стану в Україні, це був вихідний день
Історія свята
У Верховній Раді 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилині ввели в дію Конституцію України. До цього в Україні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами.
Також до прийняття Конституції 8 червня 1995 року між президентом України Леонідом Кучмою та парламентом був підписаний Конституційний договір.
Законом № 254/96-ВР анулювалася попередня радянська, Конституція та Конституційний договір, який було підписано в урочистій обстановці у середині липня 1996 року. Відповідно до рішення Конституційного суду, Конституція набула чинності з моменту, коли були оголошені результати голосування.
За Конституцію України свої голоси тоді віддали 315 народних депутатів. Так, основний закон гарантував право приватної власності, затверджував державну символіку, статус української мови як державної, а Крим визнавався автономною республікою у складі України.
Українці вже третій рік поспіль зустрічатимуть День Конституції в умовах війни, яку розпочала Росія. Ворог у 2014 році окупував Крим, а також створив на території частини Донецької та Луганської областей терористичні воєнізовані угруповання, що контролюються Росією – так звані «ДНР» та «ЛНР».
24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення. Це спричинило окупацію деяких населених пунктів в Україні. Багато сміливих чоловіків та жінок добровільно стали на захист нашої країни та долучилися до Збройних сил України.