День єднання: історія свята

Поділитися
День єднання: історія свята © ua.news
Свято встановили за декілька днів до повномасштабного вторгнення Росії.

16 лютого українці відзначають День єднання. Це свято було встановлене указом президента Володимира Зеленського. Головна мета свята — показати єдність українського народу на тлі військової загрози.

Росія почала стягувати війська та техніку до кордону з Україною взимку 2022 року. Світові ЗМІ інформували, що незабаром може розпочатись повномасштабне вторгнення. Однією з можливих дат називали 16 лютого.

У відповідь на це Володимир Зеленський закликав українців не панікувати та назвав день можливого вторгнення Днем єднання України.

"Нас лякають великою війною та ще раз призначають дату військового вторгнення. Це вже не вперше. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи… Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність", – сказав президент у своєму зверненні.

До Дня єднання України у 2022 році проводилися різноманітні патріотичні акції у різних містах нашої країни. Так, у Києві на НСК "Олімпійський" розгорнули 200-метровий прапор нашої країни. Гігантський прапор України розгорнули і у Сєвєродонецьку.

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну війну проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі