День героїв: історія свята

Поділитися
День героїв: історія свята В Україні відзначають День героїв © Василь Артюшенко, ZN.UA
Свято поки що не є офіційним, але воно присвячене всім героям, які борються за незалежність України.

23 травня в Україні святкують День героїв. Це свято присвячене всім, хто боровся за свободу і незалежність нашої країни, наражаючи на небезпеку своє здоров'я і життя.

Рішення святкувати День героїв 23 травня було ухвалено у 1941 році у Кракові під час Другого великого собору Організації українських націоналістів (ОУН). Саме у травні пішли з життя лідери та ідеологи націоналістичного руху – Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

До проголошення незалежності України свято відзначали підпільно, а потім воно почало здобувати популярність. Поки що воно не стадл офіційним державним святом, але його визнають органи місцевого самоврядування у багатьох регіонах нашої країни. З 2014 року після початку агресії Росії проти України свято набуває все більшої популярності.

Свято встановлено насамперед на честь лицарів Київської Русі, українських козаків, гайдамаків, опришків, січових стрільців, воїнів УНР, ОУН-УПА, до списку також додалися герої Небесної сотні та російсько-української війни.

Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, українські воїни героїчно захищають нашу країну від окупантів, звільняючи захоплені території та не даючи супротивникові проникнути вглиб країни. Рашисти атакують територію України ракетами, здійснюють авіанальоти та обстрілюють артилерією, але українська армія та народ мужньо протистоять вторгненню ворога.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі