8 листопада християни східного обряду відзначають День пам'яті великомученика Димитрія Солунського, який також називають Дмитрів День. Вважається, що свято завершує землеробський рік, а святий Димитрій закриває землю на ключ, який зберігає до весни.
Історія свята
Димитрій Солунський був римським проконсулом у Фессалоніках. Його на цю посаду призначив імператор Максиміан. Пізніше імператор дізнався, що Димитрій є християнином і розлютився.
Повертаючись з походу до Причорномор'я, Максиміан вирішив їхати через Фессалоніки. Він наказав викликати до себе Димитрія, і той підтвердив, що дотримується християнської віри. Тоді святого кинули до в'язниці, а на світанку закололи списами.
Потім Лупп, службовець Димитрія, зібрав кров святого рушником і вмочив у неї перстень. Перстнем та іншими предметами, які були освячені кров'ю святого, Лупп зцілював хвороби.
Тіло великомученика кинули на поживу диким звірам. Але християни зібрали його останки та таємно поховали. За імператора Костянтина над могилою святого звели церкву.
Що не можна робити у Дмитрів день
У свято заборонено займатись фізичною роботою. Вважається, що можна втомитися і не досягти бажаного результату.
У цей день прийнято пекти млинці. Але перший млинець їсти не можна, він призначається покійним родичам, які приходять на землю у свято.
У свято не можна митися та прати.
Не можна також позичати, вважається, що позичальника можуть обдурити.