День Десантно-штурмових військ ЗСУ: історія

Поділитися
День Десантно-штурмових військ ЗСУ: історія День Десантно-Штурмових військ відзначають 21 листопада © Командування десантно-штурмових військ ЗСУ/Facebook
Збройні сили захищають нашу країну від окупантів та змушують їх відступати.

21 листопада в Україні відзначають День десантно-штурмових військ Збройних сил нашої країни. Нову дату свята, присвяченого десантникам, було встановлено у 2017 році, тоді ж вони отримали і нову військову символіку.

Після перейменування свято змінило День високомобільних десантних військ, яке відзначалося в нашій країні з 1999 року. Тоді День десантника святкували 2 серпня. Але це дата першого стрибка радянських парашутистів у Московському військовому окрузі, яка не має нічого спільного з українськими десантниками.

В указі президента йдеться, що свято встановлено, «…з огляду на хоробрість та героїзм воїнів-десантників, виявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою відродження національної військової ідентичності, започаткування сучасних традицій вшанування перемог українського війська та виховання у громадян патріотизму…».

Вперше свято відзначили урочистою церемонією на Михайлівській площі. Тоді президент України та військове командування вручило десантникам нову військову символіку.

Зокрема колір беретів змінили з синього на бордовий, який символізує колір крові, пролитої в боях за Україну. Бордові берети носять десантники у 59 країнах світу, у тому числі у 19 країнах НАТО.

Наразі наша країна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, Збройні сили України мужньо захищають нашу землю від окупантів та змушують їх відступати, наносячи противнику втрат.

Так, на початку листопада бійці Десантно-штурмових військ ЗСУ знищили цілий підрозділ російських військових. Точна кількість загиблих окупантів не називається, але у прес-службі ДШВ зазначили, що їх тілами «усіяна лісосмуга». За час повномасштабного вторгнення Росії до нашої країни було ліквідовано понад 83 тисячі військових країни-агресора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі