23 серпня українці відзначають День державного прапора України. В умовах повномасштабного вторгнення Росії, це свято набуло особливого значення. Кольори українського прапора стали символом стійкості, незламності та протистояння агресії окупантів.
Історія Дня державного прапора
Це свято було започатковане указом другого президента України Леоніда Кучми ще у 2004 році. Дату святкування обрали невипадково. Саме 23 серпня 1991 року група депутатів уперше внесла національний прапор України до сесійної зали Верховної Ради. Той самий прапор зараз зберігається у музеї ВР.
До 2004 свято присвячене державному прапору відзначали в Києві. Тоді його святкували 24 липня, бо саме в цей день у 1990 році український прапор підняли над будівлею столичної адміністрації.
У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. Традиційно у День державного прапора у багатьох населених пунктах України відбуваються урочисті церемонії підняття державного прапора, проводять також й інші заходи.
Вдруге українці відзначать це свято в умовах повномасштабного вторгнення РФ. Через це великих масових заходів цього року не буде. За інформацією КМДА, усі заходи будуть локального рівня. Але 23 серпня пройдуть урочистості з приводу підняття державного прапора біля мерії.