День апостола Фоми: історія

Поділитися
День апостола Фоми: історія © pixabay/ornaw
Цього дня вшановують пам’ять одного з апостолів.

6 жовтня християни східного обряду вшановують одного з 12 апостолів Ісуса Христа – Фому (Хому). Раніше його відзначали 19 жовтня, але після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар, дату святкування змінили.

Історія свята

Апостол Фома мав дар пізнання та не вірив одразу на слово, а все ретельно перевіряв. В народі його називають «Фома Невірючий», бо він єдиний не повірив спочатку в новину про воскресіння Христа.

За переказами, Фома був відсутній при першому об'явленні Ісуса Христа апостолам по Воскресінні з мертвих. Дізнавшись від них, що Ісус воскрес з мертвих і приходив до них, Фома сказав: «Якщо не побачу на його руках знаків від цвяхів і не вкладу свого пальця у місце, де були цвяхи, а й руки моєї не вкладу в бік його, — не повірю!». З'явившись апостолам знову, Ісус запропонував Фомі вкласти палець в рани, після чого Фома увірував і вимовив: «Господь мій і Бог мій!».

З проповідями апостол Фома дійшов до найвіддаленіших країн світу. В Індію він прийшов проповідувати дивним чином - ще в Єрусалимі його найняв, як тесляра помічник індійського царя Гундофара та привіз до Індії. Цар зрадів, що до країни приїхав відомий тесляр-будівельник, та наказав збудувати йому палац.

Але учень Христа використав гроші інакше - роздав гроші бідним та проповідував. Коли правитель дізнався про це, велів покарати Фому, але тієї ж ночі Гундафару наснився померлий брат, який подякував за те, що він дав гроші  Фомі, і той будує «храм на небесах».

Апостол мав великий дар проповіді, через що брахмани швидко зненавиділи його та вирішили вбити. Вважається, що апостола вбили гострим брахманівським списом для жертвоприношень - його вдарили по голові. Могила апостола Фоми у Мадрасі є місцем паломництва християн з  усього світу.

Що не можна робити в цей день

З давніх часів існують певні заборони, яких варто дотримуватися в цей день.

Цього дня краще не сваритися, поганословити та не бажати іншим зла. Варто особливо уважно стежити за чистотою помислів і не грішити.

Саме в цей день не можна відмовляти в подаянні. Особливо, що стосується хліба та будь-якої їжі.

Цього дня також краще не лінуватися, але підходить не кожна робота. В день пам’ять апостола Фоми краще косити та палити траву.

Також в цей день краще не ходити до лісу. Вважалося, що в цей час нечиста сила виходить на полювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі