Декретні виплати: як їх оформити жінкам в Україні

Поділитися
Декретні виплати: як їх оформити жінкам в Україні © Pixabay
Українки мають право на допомогу по вагітності та пологах.

В Україні, навіть під час війни, жінки можуть отримати від держави допомогу по вагітності та пологах та піти у декретну відпустку. Сума виплат залежить від того, де працювала майбутня мама. Фахівці «Юридичного порадника ВПО» розповіли, хто має право на отримання виплат та як їх оформити.

Куди треба звертатися для оформлення виплат по вагітності та пологах

Жінки із числа військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби звертаються за призначенням та виплатою допомоги за місцем основної служби.

Усі інші жінки мають звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Які документи потрібні для оформлення допомоги

Для оформлення допомоги необхідні такі документи:

  • Заява про призначення допомоги (слід вказати паспортні дані, ІПН; якщо бажаєте виплату допомоги отримувати на банківський рахунок, потрібно вказати IBAN та реквізити банку);
  • Паспорт;
  • Інформація про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії «Вагітність та пологи»;
  • Довідка з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається; або довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації; або довідка з центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована як безробітна.

Який розмір допомоги можуть отримати жінки

Жінкам із числа військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби – у розмірі 100 % грошового забезпечення.

Жінкам, звільненим з роботи у звʼязку з ліквідацією підприємства, установи та організації – у розмірі 100 % середньомісячного доходу. При цьому, розмір допомоги встановлюється шляхом множення середньоденного доходу на кількість календарних днів тривалості відпустки у звʼязку з вагітністю та пологами, але не менш як 25 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

Жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні – у розмірі 100 % мінімального розміру допомоги по безробіттю (у 2023 році – 1000 грн.)

Аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – у розмірі місячної стипендії. При цьому жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами за її вибором. При цьому допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у звʼязку з вагітністю та пологами.

Непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як субʼєкти підприємницької діяльності, – у розмірі 25 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць (у 2023 році – 671 грн.)

Раніше ми писали, як одиноким матерям отримати соціальну допомогу в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі