Декілька систем Track&Trace на ринку тютюнових виробів створять антиконкурентні умови – JTI Україна

Поділитися
Декілька систем Track&Trace на ринку тютюнових виробів створять антиконкурентні умови – JTI Україна Фото: JTI Україна
Поправка до законопроекту впливає на роботу виробників, оптовиків і роздробу, але їх не запросили до обговорення.

Як передає Інтерфакс-Україна, найбільші виробники сигарет в Україні виступають категорично проти поправки №105 до законопроекту №5719 про облік акцизу з роздрібного продажу сигарет, авторами якого є голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та голова Комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев. Про це агентству заявив директор з корпоративних питань тютюнової компанії "JTI Україна" Гінтаутас Диргела.

Поправку №104 сьогодні розгляне бюджетний комітет парламенту. Агентство нагадує, що раніше аналогічна поправка вносилася до проекту закону №5600, але була відхилена депутатами.

«Впровадження системи відстеження тютюнових виробів (Track & Trace) є однією з вимог Європейської Директиви 2014/40/ЄС, яку Україна зобов’язалася імплементувати у національне законодавство. Але у поправці до законопроекту №5719 передбачається існування кількох систем відстеження та наділення виробників повноваженнями контролюючих органів, а це суперечить Директиві», - заявив Діргела.

Він також повідомив, що, незважаючи на те, що ця поправка прямо впливає на роботу виробників, оптовиків та роздрібу, їх не залучали до обговорення цього питання.

Інтерфакс-Україна зазначає, що поправка про відстеження підакцизних товарів надає виробникам та імпортерам право самостійно визначати засоби та форми захисту своєї продукції, а також запроваджувати механізми для відстеження їх обігу у наступних споживачів. Поправка дозволяє виробникам проводити перевірки щодо фальсифікації та законності обігу сигарет серед інших суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних) та фізичних осіб. Нині в Україні 6 великих виробників, тобто існуватиме мінімум 6 таких систем.

Поправка Арахамії – Гетьманцева може наділити виробників невластивими їм повноваженнями контролю за власними контрагентами, тобто частково їм можуть бути передані повноваження контролюючих органів. Тим самим виробники опиняться у привілейованому становищі відносно своїх контрагентів, (зокрема, перевіряти докази наявності системи відстеження, документи, вимагати докази рівня попиту на продукцію тощо).

"Будь-які інсинуації про те, що поправка може бути вигідна тютюновим виробникам, недоречні. Норми, прописані в ній, суперечать європейським, а також створюють антиконкурентні умови на ринку, тому ми не підтримуємо цей законопроект", - сказав директор з корпоративних питань компанії "JTI Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі