Де найбезпечніше перебувати у квартирі під час обстрілів: рекомендації інженера-конструктора

Поділитися
Де найбезпечніше перебувати у квартирі під час обстрілів: рекомендації інженера-конструктора © Фото з відкритих джерел
Якщо немає поряд укриття, то можна сховатися вдома.

Через військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують житлові будинки та об’єкти критичної інфраструктури. Якщо немає можливості перейти в бомбосховище, важливо знати, де саме краще ховатися, залишившись вдома. Інженер-конструктор Дмитро Макагон розповів виданнюНВ про найбезпечніші місця у квартирі залежно від виду будинку, в якому вона розташована.

Де можна сховатися від обстрілів у квартирі панельного будинку

Панельні будинки вважаються небезпечними притулками. Мешканцям у їхніх квартирах необхідно визначити умовно безпечні місця — ними можуть бути внутрішні несучі панелі, в ідеалі з дверима, або отвір з вхідними дверима в квартиру. Вони товстіші за звичайні перегородки і дозволяють сховатися від конструкцій, що складаються.

Де знайти безпечне місце у квартирі монолітно-каркасного будинку

Макагон зазначив, що у цих конструкціях зазвичай багато ребер жорсткості, таких як ліфтові шахти чи сходові клітки.

«Є таке поняття, як незадимлювана сходова клітка – тобто не та, яка із зовнішньою галереєю, а та, що знаходиться в середньому будинку і класифікується як Н4. Це такий бетонний колодязь без вікна. Він є найбезпечнішим місцем під час несподіваного обстрілу: туди можна швидко потрапити прямо з квартири, за нормами там є евакуаційний вихід та відповідний підпір повітря», – сказав він.

Якщо у вашому монолітно-каркасному будинку немає такого колодязя, він, як правило, присутній у будинках понад дев’ять поверхів, виходьте у загальні коридори, де немає вікон.

Як краще сховатися від обстрілу у квартирі цегляного будинку чи у приватному будинку

У цегляному будинку необхідно дотримуватись правил двох стін. Експерт зазначив, що через хисткі пустотні перекриття, характерні для таких типів будинків, найбезпечніше знаходиться в дверних отворах.

У приватному секторі досить безпечно можна почуватися у підземному льоху чи підземному гаражі, за умови, що в них постійно надходить повітря та є додатковий вихід.

Раніше у Мінреінтеграції нагадали, як себе поводити час повітряної тривоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі