Державне бюро розслідувань (ДБР) 11 грудня замовило ТОВ "Віді юнікомерс" автомобілів спеціалізованого призначення на загальну суму 7,76 мільйонів гривень, повідомляють "Наші гроші" із посиланням на систему "Прозорро".
Згідно з першим договором, підприємство поставить держбюро три мікроавтобуси Ford Tourneo Custom F310 L2H1 170 Titanium вартістю 1,35 мільйони гривень за одиницю. Загалом три автобуси коштуватимуть ДБР 4,06 мільйони гривень.
Кожен з них розрахований на вісім місць. Та має: дизельний двигун на 170 к.с., клімат-контроль, подушки та шкорки безпеки, бортовий комп'ютер, передні та задні датчики паркування, камеру заднього виду, підігрів передніх сидінь, круїз-контроль з обмеженням швидкості; радіо, 10 динаміків, 8" сенсорний дисплей, SYNC, Bluetooth, управління аудіо на кермі, USB.
Крім цього, автобуси матимуть спеціальне обладнання, зокрема: сигнально-гучномовний пристрій, проблисковий маячок синього кольору на магніті, металевий сейф для зберігання зброї, боєприпасів і документів.
Згідно з другою угодою, фірма-переможець поставить ДБР три мікроавтобуси Ford Tourneo Custom F320 L2H1 130 Trend вартістю 1,23 мільйони гривень за одиницю. Загалом ці три автобуси коштуватимуть держбюро 3,70 мільйони гривень.
Кожен з них матиме аналогічні характеристики та спецобладнання, але менше опцій. Зокрема, потужність двигуна становитиме лише 130 к.с.
В автосалонах країни мікроавтобус Ford Tourneo Custom F310 L2H1 170 Titanium без спецобладнання можна придбати за 1,26 мільйона гривень, а Ford Tourneo Custom F320 L2H1 130 Trend трохи дешевше - за 1,15 мільйона.
На обох тендерах єдиним конкурентом "Віді юнікомерс" з групи Віталія Джуринського було ТОВ "Ніко форвард мегаполіс" бізнес-партнера міністра юстиції Павла Петренка Володимира Гнатишина. Пропозиції останнього щоразу були вищими: у перший раз – на дві тисячі гривень, вдруге – на 11 тисяч. Під час аукціонів фірми не торгувалися.
Нагадаємо, Державне бюро розслідувань розпочало свою роботу 27 листопада, у той самий день склали присягу 300 призначених на посади слідчих. Від моменту ухвалення закону в парламенті й до призначення третини складу органу правопорядку минуло рівно три роки.
Територіальні управління ДБР розташовані в Києві, Краматорську, Львові, Мелітополі, Миколаєві, Полтаві та Хмельницькому. Слідчі підрозділи держбюро займатимуться розслідуванням: злочинів у сфері службової діяльності та корупції; злочинів, скоєних працівниками правоохоронних органів і в сфері правосуддя; військових злочинів.
Навколо ДБР та призначення його працівників вже тривалий час точаться конфлікти. Питання щодо чистоти процедур відбору залишаються на порядку денному, та можуть підірвати довіру до органу, покликаного розслідувати злочини топ-посадовців, суддів, правоохоронців і військовослужбовців. Докладніше читайте у статті Олександра Лємєнова та Ігоря Гавриленка "Старт ДБР: спіймай мене, якщо зможеш!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".