Державне бюро розслідувань заочно повідомили про підозру колишньому співвласнику «Приватбанку» Геннадію Боголюбову, який нещодавно виїхав з України за підробленими документами, та прикордоннику, який сприяв йому у незаконному перетині кордону.
В ДБР повідомили, що затримали начальника однієї з груп інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби «Ягодин» затримано.
За даними слідства, Боголюбов виїхав з України 24 червня у супроводі свого близького родича потягом «Київ — Хелм», хоча згідно з даними бази прикордонної служби України кордон не перетинав. Насправді ж він перетнув кордон із недійсним паспортом громадянина України, який фізично залишається в Україні.
В ДБР зазначили, що затриманий прикордонник особисто передав підлеглій документи пасажирів та запевнив, що вже особисто перевірив купе, де перебували Боголюбов та його родич.
Натомість при в’їзді в Польщу Боголюбов пред’явив польським прикордонникам вже свій особистий паспорт громадянина України.
«Олігарху та правоохоронцю повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч. 2 ст. 332 КК України). А Геннадію Боголюбову повідомлено про підозру ще й у незаконному заволодінні паспортом (ч. 3 ст. 357 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років», - заявили в ДБР.
Що ж стосується прикордонника, то його арештували з альтернативою внесення застави у 25 млн грн.
Як повідомляло ZN.UA, після виїзду з України Геннадій Боголюбов планує попросити політичного притулку у Великій Британії. При цьому він хоче розголосити інформацію про пропозицію хабаря у розмірі 100 млн дол. в обмін на «не відкриття» кримінальних проваджень проти нього в Україні. Чи є у нього докази цього факту - невідомо, але джерела ZN.UA підтверджують, що пропозиція пану Боголюбову дійсно надходила.
Згодом пресслужба Боголюбова в коментарі журналістам заявила, що він перетнув кордон України на виїзд на законних підставах, оскільки має 62 роки та п’ятеро неповнолітніх дітей.
Коментар ZN.UA
Як зазначала раніше в своєму матеріалі Юлія Самаєва, Ігор Коломойський легко перетворює на стратегічну перевагу будь-які тактичні перемоги супротивників. Майже те ж саме можна сказати і про його багаторічного партнера Геннадія Боголюбова, який для слідства мав би бути якщо не співучасником, то ключовим свідком, але опинився поза усіма процесами. Чому, читайте в тексті «Коломойський — небезпечний як ніколи, навіть якщо вам здається інакше».