Центральна виборча комісія зареєструвала перших міжнародних спостерігачів під час виборів Президента України 31 березня. Зокрема свої заявки подали Національний демократичний інститут міжнародних відносин (США) та Федеративна Республіка Німеччина. Відповідні рішення ухвалено на засіданні ЦВК у п'ятницю, 25 січня.
Зокрема, розглянувши відповідні звернення, ЦВК зареєструвала 16 офіційних спостерігачів на чергових виборах президента України: сім від Національного демократичного інституту міжнародних відносин та дев'ять від Федеративної Республіки Німеччина.
Також ЦВК надала дозвіл мати офіційних спостерігачів на майбутніх президентських виборах ще 25 українським громадським організаціям, та відмовила у такому праві громадським організаціям "Військово – патріотичне об'єднання учасників бойових дій "Сармат" та "Смарт країна", оскільки питання спостереження за виборчим процесом не належать до статутної діяльності вказаних організацій.
Таким чином, станом на 25 січня уже 84 громадським організаціям надано право мати спостерігачів на виборах президента 31 березня.
Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило директора БДІПЛ ОБСЄ Інгіборгу Солрун Гісладоттір про те, що не прийматиме заявки від громадян Росії, забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах.
ЦВК у свою чергу зазначила, що займає послідовну позицію щодо мінімізації ризиків і загроз російського втручання у президентські вибори в Україні, та закликала іноземні держави та громадські організації, які відправлятимуть своїх спостерігачів на президентські вибори 31 березня, ретельно перевіряти склад делегацій.
Як відомо, в Україні з 31 грудня 2018 року стартувала президентська передвиборча кампанія. Вибори голови держави призначені на 31 березня.
У той самий день, згідно з постановою №274, оприлюдненою на сайті ЦВК, у Росії було закрито дільниці для голосування. Центрвиборчком переніс п'ять виборчих дільниць у Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі та Новосибірську до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.
Станом на 25 січня ЦВК зареєструвала 19 кандидатів: Ігоря Шевченка, Андрія Садового, Сергія Капліна, Віталія Скоцика і Валентина Наливайченка, а також Анатолія Гриценка, Євгенія Мураєва, Віталія Купрія, Ольгу Богомолець, Геннадія Балашова, Романа Насірова, Олександра Шевченка, Юрія Бойка, Юлію Тимошенко, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Дмитра Добродомова, Аркадія Корнацького та Олександра Мороза.
Докладніше про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".