Цього року абітурієнтам доведеться розставляти пріоритети при вступі до ВНЗ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Цього року абітурієнтам доведеться розставляти пріоритети при вступі до ВНЗ На абітурієнтів чекають серйозні нововведення при вступі до ВНЗ
Цьогорічна вступна кампанія має ряд суттєвих відмінностей, порівняно з попередніми.

Основних нововведень вступної кампанії цього року - три: новий підхід до обчислення конкурсного бала, запровадження пріоритетності (рейтингування) поданих заяв; автоматизована система надання рекомендацій до зарахування на місця державного замовлення, що має відбутися в один етап, а не в три, як було раніше.

Про це в статті для DT.UA пишуть експерти Громадянської мережі ОПОРА Ольга Стрелюк і Наталія Радиш.

Всі ці нововведення взаємопов'язані і мають на меті зробити процедуру зарахування на бюджетні місця справедливою та унеможливити корупційні ризики, що були допустимі в попередні роки, відзначають автори.

Як і в попередні роки, вступники можуть подати для участі в конкурсному відборі заяву (заяви) не більше ніж до п'яти вищих навчальних закладів України і не більше ніж три заяви в кожному з них. Але цьогоріч у заяві вказуватиметься, окрімнапряму підготовки, і факультет, на який вступає абітурієнт. Тож якщо у виші є три факультети, на яких готують спеціалістів з одного напряму підготовки (а такі є, наприклад, у КПІ), - заява на вступ на цю спеціальність на кожен із факультетів рахуватиметься окремо.

Усі подані заяви мають бути прорейтинговані (в них мають бути виставлені пріоритети). Це означає, що абітурієнт повинен вказати, у якій черговості він хотів би бути зарахованим до навчального закладу за обраними спеціальностями. Тобто пріоритет №1 - це заява на певну спеціальність у певний виш, де абітурієнт хоче навчатися найбільше. Якщо ж конкурсний бал абітурієнта не дозволятиме йому бути зарахованим на бюджет за цією заявою з пріоритетом №1, то наступним вибором абітурієнта є виш і спеціальність, вказані у заяві з пріоритетом №2, і так далі.

Важливо, що абітурієнт пріоритезує не виші, а заяви в них. Тому цілком допустимо, що абітурієнт у одному виші подає три заяви, які матимуть 1, 5 і 10 пріоритет.

"Присвоюючи пріоритет кожній заяві, абітурієнт, фактично, обирає стратегію, яка дасть йому змогу стати студентом найбільш прийнятного для нього вищого навчального закладу, а також спеціальності. У даному разі прийнятність - не обов'язково найкращий вищий навчальних заклад країни чи найбільш популярна спеціальність. Це можливість стати студентом відповідно до низки критеріїв - і тих, що виставляє ВНЗ перед абітурієнтом, і тих, що виставляє абітурієнт перед вишем", - пишуть автори статті.

Окремо автори відзначають останній критерій, який є другим нововведенням цієї вступної кампанії, - застосування коефіцієнтів до складових конкурсного бала. Якщо в попередні роки конкурсний бал формувався шляхом простого додавання результатів ЗНО, бала за шкільний атестат і творчі конкурси (коли такі були) і міг становити від 800 до 1200 балів, то цьогоріч, оскільки результати ЗНО, бали за атестат і творчі конкурси множитимуться на вагові коефіцієнти, він становитиме максимум 210 балів, причому на всі спеціальності.

Детальніше про нововведення вступної кампанії, а також про те, яким чином обчислюється конкурсний бал – читайте в статті Ольги Стрелюк та Наталі Радиш Нові правила вступу вимагають від абітурієнта відповідального підходу на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі