Приблизно рівна кількість українців віддадуть перевагу збройному опору і громадянському опору в умовах іноземної збройної інтервенції, свідчать дані опитування КМІС.
Відповідаючи на питання, яким діям ви віддали б перевагу в умовах іноземної збройної інтервенції у ваше місто або село, 28,6% респондентів вибрали варіант опору шляхом участі в акціях громадянської непокори (демонстрації, протести, бойкоти тощо), 23,8% - здійснення збройного опору, 11% воліли б виїхати в більш безпечний регіон, 3,2% виїхали б за кордон, 13,1% не вживали б жодних дій.
79,8% респондентів вважають дії РФ на Донбасі військовою інтервенцією, 7% називають це допомогою народу Донбасу в його боротьбі за незалежність, ще 13,2% не визначилися з відповіддю. Ті, хто називають події на Донбасі військовою інтервенцією, вважають, що повернути окупований Донбас Україна може переговорами (41,1%), зброєю (25,2%), невійськовими акціями ненасильницького опору (9,1%). При цьому 3,5% опитаних вважають, що повернути Донбас неможливо, а 20,4% не визначилися з позицією.
Опитування провів з 31 серпня по 13 вересня 2015 року КМІС на замовлення громадської організації "Центр стратегічних досліджень" і "Агентства ненасильницьких рішень" методом телефонного інтерв'ю. Соціологи опитали 1 тисячу респондентів старше 18 років у всіх регіонах України, у тому числі на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донбасу, крім Криму. Загальна помилка дослідження з імовірністю 0,95 не перевищує 5,4%.
У квітні 2014 року майже половина українців (45,3%) допускали вторгнення російської армії на територію материкової України. У разі російського вторгнення 13,9% всіх опитаних заявили, що підуть добровольцями в українську армію, 10,3% - що будуть приймати участь у підпільній діяльності або партизанської війни проти Росії.