Чверть українців в Польщі можуть залишитись за кордоном назавжди — дослідження

Інфографіка
Поділитися
Чверть українців в Польщі можуть залишитись за кордоном назавжди — дослідження © Рафал Тжасковський/Facebook
Хоча планують повернутись 85% біженців, але частина ще може передумати. 

Серед тих українців, які знайшли тимчасовий прихисток у Польщі, 85% планують повернутися в Україну, але тільки 10% думають зробити це найближчим часом. Водночас 9% планують залишитись у країні щонайменше на кілька років. Такі дані соціологічного дослідження “Медіаспоживання та громадська активність українських біженців у Польщі" оприлюднила громадянська мережа Опора у четвер, 12 січня.

Водночас трохи більше третини біженців, а саме 39%, планують повернутися додому, коли місцевість, у якій вони жили до війни, буде безпечною, а 27% — коли такою буде ситуація на всій території України. 

Водночас 9% опитаних планують після війни залишитись у Польщі на декілька років, а ще 3% опитаних планують залишитися в Польщі назавжди, а 2% мають намір їхати далі в інші країни. 

При цьому кожен десятий опитаний ще не визначився зі своїми подальшими планами, тому максимально можуть залишитись за кордоном 24% біженців. 

Головний критерій для повернення — безпека для життя, а основні «якорі» повернення в Україну — робота, житло, родинні і дружні стосунки. Водночас відсутність електрики й опалення в зимовий період стали також серйозними причинами для залишення в міграції. 

При цьому половина українців, які переїхали в Польщу, вважають, що жителі України, які залишилися, з розумінням ставляться до них і не засуджують їх, а 20% переселенців вважають, що люди на Батьківщині засмучені таким їхнім вибором і засуджують їх за те, що вони виїхали і не повертаються. 

Що стосується ставлення поляків до вимушених переселенців, то більшість - 82% - оцінюють ставлення до себе з боку польських громадян як дуже або скоріше доброзичливе. Однак зазначають, що у малих громадах спостерігається деяке охолодження, оскільки переселенці становлять конкуренцію місцевому населенню з погляду роботи та соціальної допомоги. 

Загалом переселенці намагаються інтегруватися в польське суспільство, зберігаючи при цьому взаємозв’язки між співвітчизниками, і завжди готові допомагати одне одному.  89% опитаних кажуть, що для них важливо зберегти зв'язок з Україною. 

Дослідження «Медіаспоживання та громадська активність українців що знайшли тимчасовий притулок переселенців у Польщі» проведене за аналітичними напрацюваннями й на замовлення ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). Опитування виконав Київський міжнародний інститут соціології протягом 26 жовтня — 30 листопада 2022 року в Республіці Польща.

Мета дослідження — виявити, як і звідки дізнаються новини українці, котрі після 24 лютого 2022 року знайшли тимчасовий прихисток від війни у Республіці Польща. Також дослідники вивчали, наскільки респонденти залучені до політичного та громадського життя України і зацікавлені в ньому. 
Дослідження складалося з двох частин: щоденникове онлайн-опитування 200 респондентів і 15 глибинних інтерв’ю.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі