Надводні кораблі Чорноморського флоту Росії маневрують лише в межах видимості узбережжя Криму та продовжують займати надзвичайно оборонну позицію. Це контрастує з посиленою військово-морською активністю Росії в інших морях, що є типовим для цієї пори року, вказує Міністерство оборони Великої Британії.
Хоча Чорноморський флот продовжує використовувати крилаті ракети великої дальності для підтримки наземних наступальних дій, але зараз йому важко здійснювати ефективний контроль на морі. Він втратив свій флагман «Москва», значну частину бойових літаків морської авіації і контроль над островом Зміїний.
«Нині обмежена ефективність Чорного флоту підриває загальну стратегію вторгнення Росії, частково через те, що десантна загроза Одесі наразі майже нейтралізована. Це означає, що Україна може перенаправити ресурси, щоб тиснути на російські сухопутні сили деінде», - йдеться у висновках британської розвідки.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 16 August 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) August 16, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/jrmLUD5Osz
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/lWN6wkwQh1
Нагадаємо, що 9 серпня на аеродромі «Саки» в кримській Новофедорівці пролунала серія вибухів, внаслідок чого було зруйновано військову техніку ворога та його склади з боєприпасами. Авіабаза була частиною військово-морського прикриття Чорноморського флоту Росії.
Україна лише натякнула на свою причетність до вибухів, тим часом як Росія заявляє, що боєприпаси на складі "перегрілись і здетонували". Інститут вивчення війни пояснював, чому росіянам не вигідно визнавати, що аеродром підірвали ЗСУ, а зручніше говорити про самодетонацію.