Щороку в багатьох країнах світу проходить розпродаж, який отримав назву «Чорна п'ятниця». Незважаючи на те, що це явище для України – відносно нове, воно вже встигло стати популярним у нашій країні.
Коли Чорна п'ятниця цього року
Фіксованої дати цей розпродаж не має. "Чорною" називають останню п'ятницю листопада, цього року це 25 число.
Незважаючи на те, що розпродаж називається «Чорною п'ятницею», він не триває один день. Як правило, знижки починають діяти з понеділка. Іноді є акції «підготовки» або «репетиції» Чорної п'ятниці.
Значення Чорної п'ятниці
Спочатку «Чорна п'ятниця» не мала жодного відношення до знижок. Перше офіційне вживання цього терміну відноситься до краху золотого ринку США, що стався 24 вересня 1869 року.
«Свято покупок» почали називати чорною п'ятницею 1966 року. Назва зародилася на Східному узбережжі США. Наступного дня після Дня подяки американці вирушили за подарунками до Різдва. На дорогах утворилися затори, а в магазинах – черги. Через це поліцейські назвали цей день «чорною п'ятницею».
Згодом покупки зі знижками на Чорну п'ятницю стали настільки популярними, що багато покупців ночують під магазинами. Після вихідних, що йдуть за Чорною п'ятницею, настає Кіберпонеділок - це день розпродажів в інтернет-магазинах.
Особливості покупок на Чорну п'ятницю
Як правило, більшість магазинів пропонують товари зі знижками 50-70%. Водночас є кілька нюансів розпродажу.
Деякі магазини можуть за тиждень-два до Чорної п'ятниці піднімати цінники, а в самий розпродаж повертати їх на колишній рівень. Таким чином, створюється видимість знижок.
Варто також пам'ятати, що не всі товари магазину беруть участь у розпродажі, знижки можуть поширюватися тільки на деякі. Це слід пам'ятати та перевіряти цінник перед покупкою.
У деяких випадках на прилавок може попадати товар, який вже довгий час лежить на складі.