Чому в Києві працюють не всі «Пункти незламності», де обіцяли тепло, світло та інтернет

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чому в Києві працюють не всі «Пункти незламності», де обіцяли тепло, світло та інтернет © Кирило Тимошенко / Telegram
Інтерактивна мапа з «пунктами обігріву», опублікована державою, поки що не відповідає дійсності.

В Україні відкрили вже понад чотири тисячі «Пунктів незламності», повідомив Офіс президента. Ці пункти мають працювати цілодобово для людей, у яких вдома періодично зникає світло, опалення, вода та погіршується мобільний зв’язок внаслідок регулярних відключень електроенергії, покликаних стабілізувати енергетичну інфраструктуру країни після російських ракетних обстрілів. 

Кілька днів тому з’явився державний сайт з інтерактивною мапою таких «Пунктів незламності», але, як повідомили ZN.UA люди, які спробували їх відвідати, станом на 24 листопада у столиці України значна частина вказаних на мапі пунктів не працює.

На питання, чому дані на мапі не співпадають з реальністю і пункти обігріву не працюють, у Київській міській державній адміністрації відповіли ZN.UA, що ці пункти «лише розгортають і відкриватимуть в разі критичної ситуації». До того ж, опублікована Офісом президента карта не була узгоджена із столичною мерією. 

Надати подробиці щодо того, яку саме ситуацію слід розглядати як «критичну» та як відбуватиметься розгортання «Пунктів незламності», КМДА пообіцяла ZN.UA завтра.   

Серед вказаних на інтерактивній мапі «Пунктів незламності» чимало шкіл. Слід нагадати, мери розглядали школи як пункти обігріву вже давно, однак центральна влада не виділяла гроші на їхню організацію, хоча була можливість. Стратегічно спірною виявилася і позиція Міносвіти, яке ухвалило рішення поновити офлайн-навчання – у той час, коли школи можуть бути пунктами обігріву.

Наразі Асоціація міст України (АМУ) активно вимагає від уряду залучити до облаштування пунктів обігріву в школах та покращення іншої шкільної інфраструктури 9 мільярдів гривень залишку освітньої субвенції, яку міста мали на своїх рахунках. Але згідно із документом держбюджету на 2023 рік, ці гроші парламентарі вирішили вилучити у громад і віддати на закупівлі підручників. Кошти варто повернути громадам, поки не пізно, вважає виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Про проблеми організації пунктів обігріву та те, як зберегти енергетичну систему України під ракетними обстрілами росіян, Слобожан розповів у інтерв’ю Інні Ведерніковій «Треба бути готовими до різних сценаріїв, включно з повним блекаутом». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі