Чому дані на метеостанції відрізняються від показників домашнього термометра: відповідь Укргідрометцентра

Поділитися
Чому дані на метеостанції відрізняються від показників домашнього термометра: відповідь Укргідрометцентра © Pixabay
Це залежить від низки умов.

У липні в Україні постійно фіксуються температурні рекорди. Так, в один день – 11 липня – температурні максимуми було зафіксовано на новому рівні одразу в 11 областях України.

Українці часто помічають, що фактична температура повітря з метеорологічної станції відрізняється від показників автомобіля, термометра за вікном або даних у телефоні. В Укргідрометцентрі пояснили, чому так відбувається.

«Все починається з того, як саме вимірюється температура. Згідно з Міжнародними стандартами, вимірювання проводять на метеомайданчику на висоті 2 метри від поверхні землі. Тобто, на висоті, де вплив нагріву від ґрунту чи будівель мінімальний», – зазначили там.

Також є кілька причин, чому автомобільні датчики температури, а також термометри біля вікна чи дані з додатку на телефоні можуть давати різні показники.

  • Умови вимірювання. Використовується спеціальна будка з жалюзі (психрометрична будка) , що забезпечують тінь та вільний повітрообмін. Ці умови допомагають отримати більш точні дані, але вони можуть відрізнятися від показників, що вимірюються біля вікна або на автомобілі.
  • Різні середовища. Термометри, що розміщені в різних місцях, можуть піддаватися різним впливам. Наприклад, вплив прямих сонячних променів або нагріву від будівель. Це може призвести до розбіжностей в показаннях.
  • Локальні фактори. Рельєф місцевості, водойми, наявність рослинності - це всі фактори, які впливають на температуру в конкретному місці і можуть викликати розбіжності в показаннях.
  • Вимірювання температури поверхні ґрунту. Для вимірювання температури поверхні ґрунту застосовують спеціальні термометри, які встановлюються на відкритій ділянці під сонячними променями.

Наслідки глобального потепління вже відчутні і в Україні. Нагадаємо, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух розповіла, якими будуть наступні зими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі