Чоловіки можуть варити борщ, а жінки керувати державою: як змінились гендерні уявлення українців

Поділитися
Чоловіки можуть варити борщ, а жінки керувати державою: як змінились гендерні уявлення українців Українці перестають вважати жінок хатніми робітницями та виховательками © infowoman.com.ua
З 2015 року у суспільстві спостерігається поступова зміна поглядів на традиційний розподіл ролей у родині.

Упродовж п'яти років уявлення українців про розподіл гендерних ролей зазнають поступових змін, свідчать дані опитування, проведеного соціальною групою "Рейтинг".

Дедалі менше людей вважають, що готуванням, господарством та вихованням дітей мають займатися саме жінки, натомість з'являється більше тих, хто вважає, що жінки мають більше вільного часу, головують у сім'ї і заробляють більше грошей.

Так, 33% опитаних українців вважають, що у жінок більше вільного часу, 30% - що його більше у чоловіків, і ще 28% опитаних вважають щасливими власниками вільного часу обох.

Головування в сім'ї чи парі дещо частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39% українців, стосовно жінок так вважають 29%, і порівну розділяють цю роль також 29%.

Більше половини опитаних вважають, що в їхній родині більше заробляє саме чоловік, 23% – такої думки про жінок, 17% – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.

На запитання, хто саме готує їсти в родині, 63% опитаних відповіли, що жінка, близько 25% - що ця роль у їхньому союзі поділена порівну.

Понад половина респондентів вважають, що виховання дітей – жіноча справа, як і господарські справи (43%). Стосовно виховання дітей, на відміну від хатньої роботи, опитані дещо частіше зазначали, що ця роль у їхній родині поділена порівну.

83% опитаних погоджуються з твердженнями, що найважливіше завдання жінки – дбати про дім та сім'ю, 75% вважають найважливішим завданням чоловіка заробіток грошей.

Більшість українців вважають, що жінки частіше аніж чоловіки приймають рішення, виходячи зі своїх емоцій (78%), 67% - що чоловіки не плачуть, і лише 25% опитаних не вважають чоловічі сльози чимось неприйнятним.

Із тезою, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов'язання, згодні 68%, не згодні 27%. Понад половина опитаних вважає, що жінки менше зацікавлені у зайнятті відповідальних політичних посад, не згодні з цим твердженням 34%.

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг"

"Цікаво, що у розподілі таких ролей як готування, заняття господарськими справами та вихованням дітей думки чоловіків не сильно різняться від думок жінок. Натомість стосовно головування в сім'ї та заробітку грошей спостерігається цілком протилежне бачення цих ролей в обох статей", - наголошують соціологи.

Із твердженням, що жінки не мають відповідних знань та навичок для того, щоби займати відповідальні посади у політиці, не згодні майже дві третини опитаних, згодні – чверть.

"Цікаво, що з тезами про те, що жінки частіше приймають свої рішення під впливом емоцій, допустимість плачу чоловіків, меншої кількості свободи жінок через сімейні обов'язки та меншу зацікавленість жінок у зайнятті відповідальних посад погоджувалися частіше саме жінки, а не чоловіки", - йдеться у дослідженні.

Опитування провели 21-25 лютого 2020 року серед українців від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Загалом опитали 2000 респондентів за допомогою особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі